DOLAR

32,8248$% 0.04

EURO

35,2439% -0.18

STERLİN

41,7711£% -0.2

GRAM ALTIN

2.451,13%-1,53

ÇEYREK ALTIN

4.018,00%-0,32

BİTCOİN

2097902฿%-0.59027

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Girişimci Anneler Akademisi’nden mezun olan anneler sertifikalarına kavuştu

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Halkla Bağlantılar ve Reklamcılık Kısmı ve Avcılar Belediyesi Bayan Müracaat Merkezi tarafından organize edilen “Girişimci Anneler Akademisi Toplumsal Sorumluluk Projesi” son buldu. Rastgele bir alanda teşebbüsçü projeler ortaya koymak isteyen annelerin desteklenmesi ve bayan istihdamının artırılmasını amaçlayan projenin sonunda eğitimlerini tamamlayan iştirakçiler sertifikalarına kavuştu.
Avcılar’da ikamet eden ve 0-12 yaş ortası çocuk sahibi olan annelerle çevrimiçi olarak gerçekleştirilen eğitimler tamamlandı.
İGÜ Daima Eğitim Merkezi tarafından gönüllülük aslına dayalı formda oluşturulan eğitimler, alanında uzman akademisyenler tarafından çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Dr. Öğr. Üyesi Emel Tozlu Öztay tarafından; Halkla Münasebetler ve Reklam Eğitimi ve Temel Bağlantı ve Retorik Eğitimi; Dr. Öğr. Üyesi Sinem Eyice Başev tarafından Toplumsal Medya İdaresi Eğitimi ve İmaj ve Prestij İdaresi Eğitimi; Dr. Öğr. Üyesi Sevinç Koçak tarafından Marka Yönetimi/Markalaşma ve Girişimcilik Eğitimi Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Burcu Şahin tarafından ise Kriz İrtibat Eğitimi ve Liderlik Eğitimi verildi, Arş. Gör. Nevra Üçler Çelikkol ve Arş. Gör. Engincan Yıldız ise Proje İstişare Takviyesi eğitimleri verildi. 2 ay süren eğitimlere iştirak gösteren 14 bayan teşebbüsçü sertifika almaya hak kazandı.
Düzenlenen sertifika merasimine İGÜ Rektör V. Prof. Dr. Nail Öztaş, Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kamil Kaya, Avcılar Belediyesi Belediye Lider Yardımcısı Kimet Batmaz, Bayan ve Aile Hizmetleri Müdürü Nuran Dağdelen, Avcılar Belediyesi Meclis Üyesi Sevgican Yeşilırmak ve Avcılar Belediyesi Bayan Müşavere Merkezi yetkilileri katıldı.

“Toplumla her türlü işbirliğine hazırız”
Merasimde konuşma yapan Avcılar Belediyesi Belediye Lider Yardımcısı Kimet Batmaz, bayanlara ve bilhassa bayan girişimcilere verilen eğitimin çok bedelli olduğunu belirterek projede emeği geçen herkese ve İstanbul Gelişim Üniversitesi öğretim üyelerine teşekkür etti.

‘Girişimci Anneler Akademisi’ projesinin değerine dikkat çeken Prof. Dr. Nail Öztaş, “Üniversite olarak ideolojimiz iş birlikleri yapmak. Üniversiteler artık yalnızca verdikleri eğitimle yahut yaptıkları araştırmayla değil topluma hizmet ile de bedellendiriliyor. Öğrencilerimizle, akademisyenlerimizle ve üniversitemizin imkânlarıyla içinde bulunduğumuz toplumla her türlü işbirliğine hazırız” tabirlerini kullandı. UBF Halkla Alakalar ve Reklamcılık Kısım Lideri Dr. Öğr. Üyesi Emel Tozlu Öztay ise, Kelam konusu projenin başlangıç olacağını belirterek, bayan istihdamının artmasına yönelik birçok toplumsal sorumluluk projesini hayata geçireceklerini belirtti.
Sertifika almaya hak kazanan isimler ise şu halde:
Adalet Kılıç, Ayşegül Mumcu, Banu Güneş, Bedriye Fazilet, Berrin Uğurlu, Derya Talay, Aksiyon Dede Okur, Ferah Kıray, Gülbin Celaloğlu, Hasret Yılmaz, Mehtap Oğuz, Naciye Yıldırım Güçlü, Pakize Bargan ve Sevgi KöseNallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Tunceli’de Canlar Buluşuyor Projesi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI