Getir, sokak ve barınak hayvanları için 1 milyon kap mama topluyor

Kurulduğu günden bu yana her sene 4 Ekim Dünya Hayvanları Muhafaza Günü özelinde sokak ve barınak hayvanları için mama toplayan Getir amacını …

Hediye sipariş alışveriş ankara
03.10.2021
A+
A-

Kurulduğu günden bu yana her sene 4 Ekim Dünya Hayvanları Muhafaza Günü özelinde sokak ve barınak hayvanları için mama toplayan Getir amacını daha da büyüttü. Geçtiğimiz 6 yılda 100 ton mama toplamayı başaran şirketin bu yılki gayesi ise 150 tona denk gelen 1 milyon kap mamayı toplamak.

Getir’in 4 Ekim Dünya Hayvanları Muhafaza Günü kapsamında HAYTAP iş birliği ile 6 yıldır klâsik hale getirdiği sokak ve barınak hayvanları için mama toplama kampanyasının kapsamı bu yıl genişledi.


Evvelki yıllarda kullanıcıların yalnızca şirketten yapabildiği mama dayanağının, bu sene buna ek olarak, GetirBüyük, GetirYemek, GetirSu ve GetirÇarşı’nın da iştirakiyle artması hedefleniyor.

Şirket geçtiğimiz 6 yılda toplam 100 ton mama toplamış, bu mamalar HAYTAP iş birliğiyle İzmir’den Ağrı’ya, Trabzon’dan Hakkari’ye Türkiye’nin dört bir yanındaki bakımevlerine dağıtılmıştı.

Hayvanseverlerin takviyesi ile her geçen yıl daha da büyüyen ve geçtiğimiz yıl 50 ton mama birden toplanarak rekor kıran projenin bu yılki maksadı ise tam 150 ton.

Proje sonunda toplanan mamalar HAYTAP tarafından belirlenen, Türkiye’nin dört bir yanındaki muhtaçlık sahibi hayvan bakımevlerine iletilerek, barınak, sokak ve orman beslemelerinde kullanılacak.Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.