Genco Erkal yeniden Çankayalılarla

Usta tiyatrocu Genco Erkal, Ekim’de tekrar Çankayalılarla buluşuyor. Nazım Hikmet’in yapıtlarından uyarlanan “İnsanlarım” oyunu ile Erkal, 1 Ekim …

Hediye sipariş alışveriş ankara
21.09.2021
A+
A-

Usta tiyatrocu Genco Erkal, Ekim’de tekrar Çankayalılarla buluşuyor. Nazım Hikmet’in yapıtlarından uyarlanan “İnsanlarım” oyunu ile Erkal, 1 Ekim’de sahnede olacak.
Çankaya Belediyesi sanata ve sanatkara takviyeye devam ediyor, usta tiyatrocu Genco Erkal, Ekim’de tekrar Çankayalılarla buluşuyor.
11 Eylül’de Ahmed Arif’in yapıtlarından uyarlanan “Şahdamarım” oyunu ile Anıtpark’ta sahne alan Erkal, 1 Ekim’de bu defa Nazım Hikmet’in yapıtlarıyla oluşturulan “İnsanlarım” oyunu ile Çankayalı sanatseverlerin karşısında olacak.
Koru Mahallesi’nde yer alan Arcadium AVM’nin otoparkını açık hava tiyatrosuna dönüştürecek olan Çankaya Belediyesi, usta oyuncu Genco Erkal’ı bir kere daha Çankayalılarla buluşturacak.
Fiyatsız oyun, 1 Ekim saat 20.30’da sahnelenecek. Genco Erkal’ın açık hava sahne arayışı davetine belediye olarak çabucak karşılık verdiklerini kaydeden Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen “Pandemi devrinde güç günler yaşayan sanatkarlarımızın yanında olduk. Tiyatro oyunlarını satın alarak sanatseverlerle buluşturduk. Tiyatromuzun duayen ismi Genco Erkal’ın davetine kayıtsız kalamazdık.

Usta sanatkarımızın iki hoş oyunu evvel Anıtpark’ta, artık de Koru Mahallesi’nde Çankayalı komşularımızla buluşturacak olmaktan büyük memnunluk duyuyoruz” dedi.
Genco Erkal’ın Nazım Hikmet’in yapıtlarından uyarladığı “İnsanlarım” oyunu, dünya şairi Nazım’ın Bursa Cezaevi’nde geçirdiği yılların hikayesini anlatıyor.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Oyunun kurgusu içinde Memleketimden İnsan Görüntüleri, Kuvayı Ulusala Destanı, Pir Bedreddin Destanı, Taranta – Babu’ya Mektuplar’dan kısımlar ve o devirde yazılmış şiirler ve mektuplar yer alıyor.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.