Gençler camilere sığmıyor

Hediye sipariş alışveriş ankara
28.02.2014
A+
A-

Giresun/Bulancak ilçe Müftülüğü himayesinde başlayan “Camiye Gidiyorum, Kur’an’ı Anlıyorum Projesi” 24-26 Şubat 2014 tarihlerinde ilçede belirlenen 5 camide (Fatih, Ballıca, Mevlana, Eski ve Kıcıklı camilerinde) akşam namazının ardından yapılmaya başlandı. 

Bulancak’ta yüzyılın projesi olarak adlandırılan “Camiye Gidiyorum, Kur’an’ı Anlıyorum” Projesine 14-20 yaş aralığında 650 genç katılmaktadır. Cami cemaatinin de ilgisinin yoğun olduğu proje ilk günlerde Bulancak halkının gündemine oturdu.

Bulancak Müftülüğü, Bulancak Belediyesi, Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bulancak Âb-ı Hayat Derneği, BİMDER, Sarayburnu ve Orta Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği ortaklığı ile hazırlanan “Camiye Gidiyorum, Kur’an’ı Anlıyorum Projesi”nin iki önemli hedefi bulunmaktadır. Birincisi gençlerin camii ile buluşturulması, ikincisi ise gençlerin Kur’an ile buluşturulmasıdır.

Hediye sipariş alışveriş ankara

12 hafta (24 ders) şeklinde sürecek olan Camii seminerleri haftada iki gün yapılacak olup Pazartesi ve Çarşamba akşamları akşam namazından sonra gerçekleşmektedir. Toplam 34 surenin Türkçe Meali Projeksiyonlarla yansıtılmakta ve İlçenin okullarında ve camilerinde görevli din gönüllüleri tarafından açıklanmaktadır.

Proje sonunda Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eğitime devam eden öğrenciler arasında sınav yapılacak, dereceye giren öğrenciler; 3 Umre, 3 Dizüstü Bilgisayar, 3 Akıllı Telefon, 3 Tablet, 3 Fotoğraf makinesi ile ödüllendirilecektir. Ayrıca 12 hafta boyunca katılımcı gençler Kır gezileri, halı saha turnuvaları, sinema geceleri gibi sosyal etkinlikler yapılacaktır.

İlçe Müftüsü Şaban Sadan proje kapsamında ilk dersini Sanayi Camiinde, sonraki dersini de Ballıca caminde verdi.

Gençlerle buluşan Sadan, “Gençlerimizle kucaklaşmak istiyoruz onlara Kuran-ı anlatmak istiyoruz. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi önemsiyoruz. Saf ve temiz bir dünya bırakmak için bunları yapmaya mecburuz. Başta projeyi önemseyen gençlerimize, katkı yapan bütün kurumlara, sivil toplum örgütlerine ve hassaten din gönüllülerine şükranlarımı ifade ediyorum” dedi.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.