DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

STERLİN

41,6058£% 0.85

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

ÇEYREK ALTIN

3.943,00%1,82

BİTCOİN

2181726฿%0.40478

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Gaziosmanpaşa’da belediyenin kurslarına katılan 149 öğrenci üniversiteli oldu

Gaziosmanpaşa Belediyesi Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen üniversite hazırlık kurslarına katılan 149 öğrenci, Yüksek Tahsil Sınavı’nda (YKS) muvaffakiyet elde ederek üniversiteli oldu. Üniversiteyi kazanan öğrencilere kutlama yemeği düzenlendi.
Üniversite imtihanlarına Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin düzenlediği hazırlık kurslarına katılarak hazırlanan 149 öğrenci, üniversiteli olmanın memnunluğunu yaşadı.
Hazırlık kurslarına iştirak sağlayan 149 öğrenciden 18’i spor akademisine hazırlanarak Vücut Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu (BESYO) kısmını kazanırken birçok öğrenci diğer kısımlara yerleşti. Sanat Akademisi kısmından ise 13 öğrenci Konservatuar ve Hoş Sanatlar kısmına yerleşti. Gaziosmanpaşa Belediye Lideri Hasan Tahsin Usta’nın da iştirakiyle üniversiteyi kazanan öğrenciler için belediyenin Kültür Merkezi’nde kutlama yemeği verildi. Lider Usta, üniversiteye yerleşen gençleri tebrik ederek muvaffakiyetler diledi.
Kültürü sanatı ve sporu bir çatı altında topladığını söz eden Usta, “Başta gençlerimizin fakat ne açıdır ki başta öğretmenlerimizin de kültüre, sanata yönelik bir yatırım olmadığını tespit etmiş olduk.

Arkadaşlarımızın da çok büyük uğraşı, eforu, emeği sonucunda bilendim. İlçe spor müdürlüğümüzle iş birliği yapmak suretiyle Gaziosmanpaşa’daki gençlerimizin hayalleri gelecekleri nasıl şekillenmeli biz bu kente nasıl bir şey yapacağız kanısıyla yola koyulduk. Bu kentte kültürün, sporun, sanatın ve onun çatısında eğitimin kendisini baş sıraya aldık.

Bu kentin geleceğiyle ilgili kültür ve sanatın kıymetli olduğunu biz de önemsedik ve öncelikli olarak da bu alandaki hizmete daha fazla yük vermeye başladık. Bu gün gördüğüm tablo bizi o kadar keyifli etti o kadar çok gururlandırdı ki ben söyleyecek bir söz bulamıyorum. Başta emeği geçen ekip arkadaşlarıma bilhassa öğretmenlerimize, sanat akademisindeki hocalarımıza ve birinci kere bu sene yaptığımız vücut eğitimindeki antrenörlerimize ve kardeşlerimizi yürekten tebrik ediyorum ve teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Üniversite hazırlık kursunda eğitim gören Hamza Karaman his ve niyetlerini anlattı.
Gaziosmanpaşa Sanat Akademisinde hazırlanan Karaman, “İstanbul Teknik Üniversitesi müzik kısmını kazandım. Burada gördüğüm eğitimden mutluyum. Hasret hocama çok teşekkür ediyorum.

Öğretmen takımı ve öğretim hali de çok âlâ birinci başladığımda biraz heyecanlıydım. Yapamayacağımı kazanamayacağımı düşünmüştüm. İmtihanlarda da biraz heyecan yaptım. Fakat sonuç olarak verdiğim emekler boşa gitmedi” sözlerini kullandı.

Birinci okul yıllarından beridir müzikle uğraşan Turgut Vardı Sakarya Üniversitesi’ni kazandığını söyleyerek, “Kendimi biraz daha eğitmek geliştirmek istiyordum.
Bu yüzden Gaziosmanpaşa Belediyesi Sanat Akademisi’ne başvurdum.

Hasret hocamın eşliğinde konservatuara hazırlandım. Tıpkı vakitte ses eğitimi dersleri aldım.

Sakarya Üniversitesi’ni kazandım. Bize bu imkanı sunan Gaziosmanpaşa Belediye Lideri Hasan Tahsin Usta’ya çok teşekkür ediyorum” biçiminde konuştu.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Karanlıktan aydınlığa uzanan başarı hikayesi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI