DOLAR

32,8333$% -0.08

EURO

35,6970% -0.07

STERLİN

42,3983£% -0.15

GRAM ALTIN

2.552,19%0,29

ÇEYREK ALTIN

4.193,00%0,28

BİTCOİN

2161072฿%-1.82951

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Fenebahçe rest çekti!

Fenerbahçe Yönetim Kurulu, basın toplantısına yapılan hakem hatalarını gösteren bir sunum ile başladı ancak barkovizyonda sorun çıkması sebebiyle bu sunum yarıda kaldı. Bunun ardından yöneticiler, açıklamalarına başladı.

“Yapılanlar ortada”

Fenerbahçe Kulübü Basın Sözcüsü Mahmut Uslu. “Burada göstereceğimiz görüntüleri hepiniz biliyorsunuz. Ve bu haftalardır aynı şekilde devam ediyor. Fenerbahçe’ye yapılanlar ortada. Biz bunları anlıyoruz ama kamuoyu bunları anlamıyor. Biz de bu merakı gidereceğiz.” dedi.

“Adaletin peşindeyiz, susmayacağız!”

Fenerbahçe Kulübü Hukuk İşleri Sorumlusu Deniz Tolga Aytöre ise “Buradaki görüntüler hepinizin malumu. Çok sayıda argümanlar var. Böyle bir tarzımız yoktu aslında sadece hafızaları tazelemek için veriyoruz görüntüleri, bunları hepiniz biliyorsunuz. Ama önemli olan bunlar değil.Amansız bir adalet arayışı içindeyiz. Adil yargılanma hakkından tutun adil yarışma için büyük mücadele veriyoruz.Fenerbahçe’ye zarar verilmesini, kulüplerin kaderinin 3-5 kişinin elinde tutulmasını doğru bulmuyoruz. Düdüğü astırmak gibi bir niyetin peşinde değiliz. Peşinden olduğumuz şey adalettir, avantaj değil. Hakemler hata yapabilir ama hata yapanların ödüllendirilmesinden rahatsızız. Biz sistemle mücadele ediyoruz. Sıkıntımız şahıslar değil, sistemdir. Biz 17 Ocak’tan sonra susmama kararı almıştık, susmayacağız. Bugün bıçağın kemiğe dayandığı gün değil, delip geçtiği gündür” diye konuştu.

“PFDK’nın ciddiyeti ve tarafsızlığı konusunda bazı şüphelerimiz var”

Galatasaraylı Felipe Melo’nun Beşiktaş maçının bitiminden sonra yaptığı hareket ile PFDK’ya sevkilip, ceza almamasını örnek gösteren Aytöre “Rakiplerimizin oyuncuları hakkında verilen kararlar ile ilgili konuşmuyoruz. Görüntüler ile hareket edilip ceza verilmemesi konusunda da konuşmuyoruz. Melo’nun ceza alıp almaması konusunda da konuşmadık ancak bu konuda 4’e 3 oylama kararıyla ceza almaması gerektiğine karar veren disiplin kurulu nasıl oluyor da Meireles’e ceza veriyor anlayamıyoruz. Bu nedenden dolayı da kurulların ciddiyeti ve tarafsızlığı konusunda bazı şüphelerimiz uyandı” dedi.

“Takımdan takıma değişen kararlar var”

Fenerbahçe Kulübü Hukuk İşlerinden Sorumlu Yöneteci Şekip Mosturoğlu, “Oyunun kuralları bellidir ve oyun buna göre oynanır. Lig başladıktan sonra hem kurallarda hem de oyun içinde bir değişiklik yapılamaz. Hangi eylemin nasıl cezası olacağı bellidir. Ülkemizde sadece Türkiye Futbol Federasyonu’nun verdiği kararlar lig bazında takip ediliyor. Verilen kararların çelişkileri de bütün yarışmanın seyrini etkileyen cinsten. Biz Fenerbahçe olarak, bütün kurumların kararlarını ve kurullarını takip ediyor, sezon başında da buna göre planımızı yapıyoruz. Yarış başladıktan sonra TFF’nin herhangi bir organı bu kuralları değiştirirse bu, lide müdahale etmek olur. Ya da, görüntü ile ceza verme sisteminden bir kulüp için vazgeçersiniz burada da yarışa müdahale etmiş olursunuz.” ifadelerini kullandı.

“Bilinen gerçekler var, PFDK ikiye bölünmüş!”

Hakem hatalarını hakkında da açıklama yapan Mosturoğlu, “Sezon başında uygulanacak kararlar uygulanmıyor. Bir takım için farklı diğer takım için farklı şekilde uygulanıyor. Dün, Tahkim Kurulu ve Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu toplandı. Benzer sebeplerden dolayı sevk edilen futbolcular için iki kurul da farklı karar verdi. Bu kararlar lig yarışını etkiliyor. Bilinen bazı gerçekler var, bugün PFDK ikiye bölünmüş durumda. Kurul başkanı hangi bölünmüş grupla hareket ederse o oluyor. Bu sebepten dolayı da takımlara farklı kararlar çıkıyor. Federasyon bu isimleri biliyor. Tek tek hepsini söyledik. Oy çokluğu ile hareket eden üyeler belirli bir grup adına davranıyor. Bunların hepsini tek tek kayıt altına alıp tespit ettik. ” diye konuştu.

“Gerekirse ligden çekiliriz”

Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu toplantının en sert sözlerini sarfetti. Uslu, “Biz bütün bu uygulamaların neden çıktığını, neden yapıldığını çok iyi biliyoruz. UEFA’dan gelen cezalara rağmen biz, her yıl daha yüksek vergi verdik. Bizim ödediğimiz vergi, 3 Anadolu kulübünün bütçesini kapsar. Bizim verdiğimiz paralar seyirciden dolayı geliyor. Seyirci gelmezse biz nasıl vergi vereceğiz? Gerekirse kongreden karar alır, tüzüğe madde koyar, ligden çekilme de dâhil her türlü kararı alırız. 30 Mart’taki seçimlerden sonra her şeyi yaparız. Biz burada emek veriyoruz, gerekirse yayından da çıkarız. Federasyon bizden her yıl 10 milyon dolar alıyor. Artık bizimle oynamayı bırakın. 3 yıl oldu, bir kulüple bu kadar uğraşılmaz.” açıklamalarını yaptı.


“Havuzdan da çıkarız”

Türkiye Futbol Federasyon’nun aldığı paranın çok fazla olduğunu belirten Uslu, Kulüpler Birliği’ne gidip ne yapacağız. Orada sorunlar var ve çözemiyorlar. Oturup dedikodu yapıyorlar. Süper Lig havuzu Aziz Yıldırım sayesinde 400 milyon dolara çıktı. Biz 30-35 milyon dolar alıyoruz. Şu anda Fenerbahçe’den alınan para 25 trilyon. Bu parayı Federasyon alıyor, hem de haksız yere. Gerekirse havuzdan da çıkarız. Başkanımız da bunu söylemişti ki bu konuda çalışmalarımız var. Kimse Aziz Yıldırım ile Fenerbahçe arasına giremez. Bunu herkes çok iyi anladı, bundan sonra da bu şekilde konuşmayacağız.” şeklinde konuştu.

“Trabzonspor taraftarı, o şahısa gereken cevabı verdi”

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’na da göndermede bulunan Uslu, “Trabzonspor taraftarı dünkü maçtan sonra, başkan olan o şahısa gerekli cevabı verdi. Bizim konuşmamıza gerek yok, zaten söyledikleri şeylere cevap vermeyiz. Trabzonspor Kulübü’ne yasa dışı yollardan para sokulmuş. Sayın Aziz Yıldırım da bunu daha önceden dile getirdi.” ifadelerini kullandı.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Futbol – Drogba, çizgi roman kahramanı oldu!

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0