Faydaları saymakla bitmeyen hünnaba ilgi büyük

Eskişehir’de tezgahlarda yerini alan ve hayli yararlı olan hünnaba vatandaşlar ağır ilgi gösteriyor. Çinlilerin “ölümsüzlük meyvesi” diye …

Hediye sipariş alışveriş ankara
27.09.2021
A+
A-

Eskişehir’de tezgahlarda yerini alan ve hayli yararlı olan hünnaba vatandaşlar ağır ilgi gösteriyor.
Çinlilerin “ölümsüzlük meyvesi” diye isimlendirdiği hünnabın yararları saymakla bitmiyor.
Uzmanlara nazaran fazla tanınmayan hünnap meyvesi kemikleri güçlendiriyor, uykusuzluğa düzgün geliyor, kan dolanımını düzenliyor, zayıflamaya yardım ediyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve gerilime de düzgün geliyor. Sonbaharın gelmesiyle hasadı yapılan hünnap, ekim ayı sonuna kadar tezgahlarda yerini alıyor. Geçen sene 20 TL’den satılan hünnabın kilogramı bu sene de tıpkı fiyattan alıcısıyla buluşuyor.
Eskişehir’de aktarcılık yapan Tuncay Tezcan, hünnabın yararlarını anlattı.
Hünnap meyvesinin tatlı olmasına karşın şekeri yükseltmediğini belirten Tezcan, “Hünnap bilhassa sonbaharın birinci başlarında çıkan bir meyve. Akdeniz iklimlerinde yetişen bir meyve ancak Eskişehir’in Mihalgazi ilçesinin Sakarıılıca köyünde de yetişiyor. Bilhassa vitamin ve mineral bakımından çok güçlü bir meyve. Piyasada yaklaşık 1 ay kadar bulunuyor. Bu mühlet zarfında vatandaşların yiyebileceği kadar yemesi gereken bir meyvedir hünnap. Bağışıklığı kuvvetlendiriyor ve bağırsak tembelliğine çok yeterli geliyor.

Şeker hastalarının da rahatça yiyebileceği bir meyvedir. Çok tatlı olmasına karşın şekeri yükseltmiyor. Akciğer rahatsızlıklarına da çok yararı var” diye konuştu.

“Geçen yıldan beri artırım olmadı”
Hünnap meyvesinin daha çok Çin’de tüketildiğini söyleyen Tezcan, kompostosunun da yapıldığını ve ismine da halk ortasında “ölümsüzlük şurubu” denildiğini söz etti.


Hediye sipariş alışveriş ankara

Hünnabın fiyatına da değinen Tezcan, “Hünnap bilhassa Çin’de çok tüketilen bir meyvedir. Hünnabı komposto formunda de uyguluyorlar. Kompostosuna da ‘ölümsüzlük şurubu’ diyorlar. Hünnap Çin’de her akşam yemeklerin yanında tüketilen bir meyvedir.

Dükkânımıza bu hafta geldi. Hünnabın kilogramını 20 TL’den satıyoruz. Fiyatı da çok uygun. Geçen yıldan beri artırım olmadı” dedi.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.