ESO okullarında kodlama eğitimi verilecek

Eskişehir Sanayi Odası Mesleksel Eğitim Merkezi (ESO Akademi) bünyesinde, 10-14 yaş ortası öğrencilere yönelik kodlama eğitimlerinin verilmesi …

Hediye sipariş alışveriş ankara
12.10.2021
A+
A-

Eskişehir Sanayi Odası Mesleksel Eğitim Merkezi (ESO Akademi) bünyesinde, 10-14 yaş ortası öğrencilere yönelik kodlama eğitimlerinin verilmesi hedefiyle, ESO Kodlama Aracı oluşturuldu. Çocuklar erken yaşta kodlama ile tanışırken, teknolojiyi tüketen değil, üreten tarafa geçmiş olacaklar.
Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik (STEM) eğitim modeli ile yürütülecek ve Türkiye’ye örnek olması planlanan çalışmada kentimizde bilhassa teknolojiye ulaşmada dezavantajlı olan okullar ziyaret edilerek çocukların günümüz teknolojilerini daha âlâ tanıması ve temel seviyede kodlama öğrenmeleri sağlanacak.

Hayal gücü ve üretkenliklerinin farkına varacaklar
Projenin, Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmek ve genç kuşakları eğitimle güçlendirerek kodlama şuurunu yaymak maksadını taşıdığını belirten ESO İdare Şurası Lideri Celalettin Kesikbaş; “Proje kapsamında verdiğimiz eğitimlerde çocuklara 4 temel bedeli öğretmeyi hedefliyoruz: HAYAL ET – TASARLA – KENDİN YAP – PAYLAŞ.


Yeni fikirlerin her vakit hayal etmekle başladığını biliyoruz. Çocuklarımızın hayal gücünü harekete geçirmeyi hedefliyoruz. Onlara hayal ettikleri niyetleri tasarlama imkânı sunuyoruz.

Kendin yap kültürünü aşılıyoruz. Yalnızca teknoloji tüketicisi olmayıp yeni teknoloji üretmenin yollarını öğreteceğiz. Çocuklarımız hayal gücü ve üretkenliklerinin farkına varacaklar.” dedi.

Hediye sipariş alışveriş ankara


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.