Eskişehir’de jandarma ormanlarla ilgili yasağı halka duyurdu

Eskişehir’de 2 Ağustos ile 30 Eylül tarihleri ortasında ormanlık alanlara giriş çıkışlar yasaklanırken, orman yangınlarının önüne geçilmesi için …

Hediye sipariş alışveriş ankara
02.08.2021
A+
A-

Eskişehir’de 2 Ağustos ile 30 Eylül tarihleri ortasında ormanlık alanlara giriş çıkışlar yasaklanırken, orman yangınlarının önüne geçilmesi için alınan önlemler hakkında jandarma grupları vatandaşları bilgilendirdi.
Yurdun farklı noktalarında savaş verilen orman yangınlarına yenilerinin eklenmemesi için önlemler alındı.

Bakanlar Konseyinin kararı ile yürürlüğe giren “Orman Yangınlarının Önlenmesi ve Söndürülmesinde Görevlilerin Görecekleri İşler Hakkındaki Yönetmelik’’ kapsamında Eskişehir Orman Yangınlarıyla Gayret Komisyonu’nun kararı ile Eskişehir vilayet ve ilçelerinde belirlenen yer ve mevkilerde 2 Ağustos ile 30 Eylül tarihleri ortasında ormanlık alanlara giriş çıkışlar yasaklandı.

Hediye sipariş alışveriş ankara

İşi ve ikameti gereği girip çıkan vatandaşların dışında giriş çıkışların kapatıldığı ormanlık alanlarda mangal, semaver, anız, bağ, bahçe paklığı üzere emellerle denetimli ateş yakmak yasaklandı.

Eskişehir genelinde belirlenen piknik ve mesire alanlarında 2 Ağustos ile 30 Eylül tarihleri ortasında her akşam saat 20.00’den sonraki sabah saat 09.00’a kadar mangal, semaver, ateş ve denetimli ateş yakmak yasak.

Getirilen yasaklarla ilgili olarak Eskişehir Vilayet Jandarma Komutanlığı’nca görevlendirilen yaya ve motorize jandarma takımları ormanlık ve mesire alanlarında vatandaşları bilgilendirdi.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.