Engellilere KPSS kursu için başvurular başladı

Ankara Altındağ Belediyesi, engelli bireylerin Türkiye geneli istihdamına yönelik E-KPSS Hazırlık Kursu başlatıyor. 4 merkezde düzenlenecek …

Hediye sipariş alışveriş ankara
19.10.2021
A+
A-

Ankara Altındağ Belediyesi, engelli bireylerin Türkiye geneli istihdamına yönelik E-KPSS Hazırlık Kursu başlatıyor. 4 merkezde düzenlenecek kurslar için kayıt süreçleri başladı. Kurslardan en az yüzde 40 ve üzeri pürüzü olan, ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunları faydalanabilecek.
Altındağ’da engelli memur adayları için kurslar başlıyor.
Altındağ Belediye Lideri Doç. Dr. Asım Balcı’nın talimatlarıyla başlatılan kurslar, memur olmak isteyen fakat mahzuru ya da maddi imkansızlıklar sebebiyle kursa gidemeyen memur adaylarına büyük kolaylık sağlayacak. E-KPSS Hazırlık Kursu için müracaat ve kayıt süreci başladı.
Engelli vatandaşlara büyük kolaylık
Kayıt süreçlerinin akabinde kursiyerler, pürüz durumlarına nazaran gruplandırılacak.

Kurslara, Altındağ’da ikamet eden, en az yüzde 40 ve üzeri manisi olan, ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunları müracaat yapabilecek. Kurslar, Ali Ersoy Gençlik Merkezi, Aydınlıkevler Bayan Eğitim ve Kültür Merkezi, Karapürçek-2 Bayan Eğitim ve Kültür Merkezi ile Örnek Manisiz Dayanak Merkezinde verilecek.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Kurslar, haftada 3 gün 09.00-16.00 saatleri ortasında gerçekleştirilecek.
“Engelleri aşmak bizim işimiz”
E-KPSS Hazırlık Kursu’na Altındağ’da ikamet eden engelli vatandaşların ilgisinin büyük olduğunu söyleyen Lider Asım Balcı, “Altındağ’da yaşayan engelli kardeşlerimizden bu mevzuda çok ağır bir talep vardı.

Kimisi pürüzü nedeniyle, kimisi ise imkanları olmadığı için kursa gidemiyor ve kaynaklardan faydalanamıyordu. Altındağ’da manileri aşacağımıza kelam vermiştik.

Motamot kelam verdiğimiz üzere, bu pürüzü de aşmanın memnunluğunu yaşıyoruz. Zira manileri aşmak bizim işimiz” dedi.
Lider Balcı “İlçemizde memur olma hayali kuran engelli vatandaşlarımızı bu kurslardan faydalanmaya davet ediyorum.

Kurslardan faydalanmak isteyenler, mahallelerinde bulunan Bayan Eğitim ve Kültür Merkezi ile Gençlik Merkezi’ne giderek bilgi alabilirler” tabirlerini kullandı.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir.  Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.