Engelliler Günü’nde engellilere Türkiye Diyanet Vakfı’ndan yardım

İstanbul Sarıyer Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sarıyer Şubesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle muhtaçlık sahibi …

Hediye sipariş alışveriş ankara
03.12.2020
A+
A-


İstanbul Sarıyer Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sarıyer Şubesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle muhtaçlık sahibi, hasta, engelli ve yaşlılara tekerlekli sandalye armağan etti.

Sarıyer İlçe Müftüsü Türkiye Diyanet Vakfı Şube Lideri Oğuzhan Kadıoğlu, engelli vatandaşların yaşadıkları külfetleri bir nebze olsun hafifletebilmek için çalışma başlattıklarını ve her bireyin potansiyel bir engelli adayı olduğu toplumda yaşadıkları her türlü zorluğa göğüs gererek hayata tutunmaya çalışan engelli vatandaşlara Türkiye Diyanet Vakfı olarak takviye olmaya çalıştıklarını belirtti.

Engelli vatandaşların bu toplumun vazgeçilmez bir modülü olduğunun şuurunda olduklarının altını çizen Lider Kadıoğlu, şunları kaydetti:

“Her zorda kalan mazlum ve mağdurun yanında yer alan, muhtaçlık sahibinin elinden tutan hayırseverlerimizin dayanağı ile 14 engelli aracı temin ettik. Bunların 12 adedini İstanbul Üniversitesi Çapa Onkoloji Enstitüsü’ne bağışladık. Burada tedavi gören hastalarımızın gereksinimi olduğu bilgisini aldık ve hayırseverlerimizin katkıları ile aldığımız engelli araçlarının bir kısmını Temel Onkoloji Ana Bilim Kısmı Lideri Prof. Dr. Hatice Bilge’ye teslim ettik. Yapılan yardımlardan ötürü çok şad olduklarını belirterek hayırsever vatandaşlarımıza teşekkürlerini ilettiler. Kalan 2 aracıda gönüllülerimizle birlikte belirlediğimiz gereksinim sahibi engelli vatandaşlarımıza armağan ettik. Araçları görünce çok memnun oldular. Daha rahat dışarı çıkabilecek olmanın heyecanını ve memnunluğunu yaşadılar. Ayrıyeten 2 adette elektrikli hasta yatağını yeniden belirlediğimiz muhtaçlık sahibi ailelere ikram ettik. Onlara bu memnunluğu yaşatan hayırseverlerimizden Allah razı olsun.”

Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.