DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

STERLİN

41,6058£% 0.85

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

ÇEYREK ALTIN

3.943,00%1,82

BİTCOİN

2167025฿%-1.28033

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Elazığ’da ‘Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları’ programı düzenlendi

Elazığ Bilim ve Sanat Merkezi tarafından, ’TÜBİTAK 4005 Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları’ programı bugün düzenlendi.
Bir otelde düzenlenen programa Vali Yardımcısı İsmail Alsancak, Vilayet Ulusal Eğittim Müdürü Feyzi Gürtürk, Elazığ Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Zülfü Yapan ile öğretmeler katıldı.
Projenin maksadına ait bilgi veren Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Gürtürk, özel yetenekli çocukların kendileri için değerli olduğunu söyledi. Gürtürk, ’’Bizler sizi burada bu eğitimlerinizi en hoş halde almanız için sizi rahat bir formda siz değerli öğretmen arkadaşlarımızı illerinize göndermenin sevincini birlikte yaşayacağız. Özelikle özel yetenekli çocuklarımız bizler için çok kıymetli.

Çocuklarımızdan ülkemiz, geleceğimiz, vatanımız ve milletimiz için, özel yetenekli çocuklarımızı geliştirdiğimiz vakit çok büyük kimseler olma durumu var.

Bir kişi dünyaya istikamet verebilir. Bilim Sanat Merkezlerimizde başka alanlarda öğrencilerimizi yetiştirmek geliştirmek onlara katkı ve takviye sunmak için vaktin çağın ruhuna uygun olarak işte bugün sizlerin burada eğitimini alacağınız robotik kodlama, sitem, veb2 tabanlı tasarım marifetleri Fırat Üniversitesi hocalarımızın nezaretinde bu eğitimleri burada alacaksınız’’ dedi.

Elazığ Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Zülfü Yapan da ’’Tarihimizde üstün yetenekli bireyleri en uygun değerlendirildiği periyot Osmanlı İmparatorluğu vaktindeki Enderun Mektepleridir.

Bugün birçok gelişmiş ülke üstün yeteneklerin eğitimine kaynak olarak Enderun Mekteplerini göstermektedir.

Ülkemizde Ulusal Eğitim Bakanlığınca 1992 yıllında özel ihtiyaçla bu çocukların eğitimlerini sağlamak gayesiyle Ulusal Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde özel ihtiyaçla çocuklarımız için oluşturulan eğitim sonrasında Bilim ve Sanat Merkezleri açılmış.

Bu süreçte üstün yetenekli çocuklarımız temel eğitimine dayalı olan bilgilerin yaşıtlarıyla devam etikleri okullardan almakta.

Üstün oldukları alanda ise bilim ve sanat merkezlerinde Eğitim ve Öğretime devam etmektedirler” diye konuştu.

Program öğretmenlere verilen seminerle devam etti.

Aktifliğin 3 gün süreceği öğrenildi.


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Afrikalı çocukların durumuna dikkat çekmek için 10 bin kilometre pedal çevirecek

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI