DOLAR

32,3045$% 0.25

EURO

34,8708% -0.87

STERLİN

41,3180£% -0.16

GRAM ALTIN

2.386,07%-3,04

ÇEYREK ALTIN

3.910,00%-1,61

BİTCOİN

2252986฿%0.30021

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Dünyanın en etkili bilim insanları listesindeler

Amerika Birleşik Devletleri Stanford Üniversitesi uyumunda, bilimsel tesir endeksi kullanılarak dünyanın en tesirli bilim insanları belirlendi. Dünyada yüzde 2’lik dilime giren “World Top %2 Scientists” listesine İstanbul Gelişim Üniversitesi’nden dört akademisyen ismini yazdırdı.
Dünyanın en tesirli bilim insanları belirlendi.
Bilimsel makale sayısı, atıf sayısı, muharrir sırası üzere değişkenlerden oluşan sıralamada İstanbul Gelişim Üniversitesi’nden 4 akademisyen de yer aldı. Sıralama, bilim insanlarının son 70 yılda (1950-2020) yaptığı çalışmalar dikkate alınarak oluşturuldu.

183 bin bilim insanı içerisindeler
183 bin bilim insanı içerisinde İstanbul Gelişim Üniversitesi’nden 2 öğretim üyesi yer aldı.


Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Shehzad Ashraf listeye 26.473’üncü sıradan girerken, Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Kemal Türker 165.575’inci sırada yer aldı.
Dünyada yüzde 2’lik dilimdeler
2020 çalışmalarının incelendiği ve dünyada yüzde 2’lik dilime giren bilim insanlarının listelendiği sıralamada yer alan isimler ise İktisadi, İdari ve Toplumsal Bilimler Fakültesi’nden Dr. Öğr.

Üyesi Andrew Alola, Dr. Öğr. Üyesi Festus Bekun ve Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi’nden Doç. Dr. Shehzad Ashraf oldu.

“Daha fazla motivasyon kaynağı”
“Dünyanın en tesirli %2’lik bilim insanlarının bir kesimi olmak çok keyifli” diyen Doç. Dr. Shehzad Ashraf, “Bu yıl hem 2020 listelerinde hem de 60 yıllık dataları kapsayan listede benim adım yer alıyor.


Birinin katkılarının tanınması, daha fazla motivasyon kaynağı ve bu çeşit sıralamalar yalnızca ismi geçen araştırmacıları motive etmekle kalmıyor, birebir vakitte burada ismi geçmeyenler için de bir gaye belirliyor. Geçen yıl İstanbul Gelişim Üniversitesi’nden iki araştırmacı birinci %2 listesinin kesimiydi ve bu yıl dört araştırmacı yer aldı. İGÜ Rektör V. Prof. Dr. Nail Öztaş’a inançları ve katkılarımızı tam manasıyla kabul ettiği ve gerekli kaynaklar, çalışma – akademik özgürlük ile son derece mücadeleci bir ortam sağladığı için teşekkür ederiz” formunda konuştu.
En yeterli akademisyenler ortasında yer almanın gurur verici olduğunu söyleyen Dr. Öğr.
Üyesi Festus Victor Bekun ve Dr. Öğr. Üyesi Andrew Adawale Alola, “Ancak kelam konusu dönüm noktası tek benim değil, 100’den fazla ortak muharrire yayılan tüm işbirlikçilerim ve akademik danışmanlarım sayesinde hepimizin başarısı” sözlerini kullandı.
Prof. Dr. Kemal Türker ise, “Heyecan verici bir haber.
Yıllarımı verdiğim bilimsel araştırmalarımın dünya çapında ses getirmesi nitekim olağanüstü oldu” dedi.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bu lise bir asırdır eğitim hayatını sürdürüyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI