Doğal yöntemle soğuktan ellerinizi ve dudaklarınızı koruyun

DÜZCE (İHA) – Düzce’de hizmet veren aktar Furkan Zenci, kış aylarında sıklıkla yaşanan el ve dudak çatlamalarına karşı doğal eserlerin başında …

Hediye sipariş alışveriş ankara
24.01.2021
A+
A-


DÜZCE (İHA) – Düzce’de hizmet veren aktar Furkan Zenci, kış aylarında sıklıkla yaşanan el ve dudak çatlamalarına karşı doğal eserlerin başında doğal yağlar ile kayısı ve üzüm çekirdeği sabunlarının geldiğini söyledi.

Bilhassa kış aylarında karşılaşılan dudak ve el çatlakları ömür kalitesini olumsuz etkiliyor. Aktar Furkan Zenci, doğal metotlar ile çatlaklardan kurtulunabileceğini belirterek, “Çatlayan dudaklar, kuruyan eller için vatandaşlar ekseriyetle internetten yağlara bakıyor. Hangi krem âlâ gelir, hangi yağ düzgün gelir üzere. Bize geldiklerinde bizde yardımcı oluyoruz. Bunlardan en çok Hindistan cevizi, jojoba, gliserin, tatlı badem, yasemin, argan yağlarını hepsini birbirine karıştırdığın vakit ortaya bir yağ çıkıyor. Bu çıkan yağdan da soğuk havalarda kuruyan, çatlayan yerlerine sürebilirler. Bu yağı ellerine, bedenlerine sürdükleri vakit besleyici olacaktır ve çatlamaların önüne geçecektir. Ayrıyeten kayısı çekirdeği ve üzüm çekirdeği sabunlarını kullanabilirler. Bu sabunların da nemlendirici özellikleri bulunuyor. Bu soğuk havalarda da ellerini, yüzlerini ve ciltlerini besleyecek doğal metotlar bunlar. En çok tercih edilen eserlerin başında ise kayısı çekirdeği ve üzüm çekirdeği sabunları geliyor. Sabunların akabinde Hindistan cevizi yağı da çok tercih edilen eserlerden birisi. Bunlar daha çok kullanılıyor. Birde kimi vatandaşlar yağ sevmiyor. Yağı kullanmak istemiyorlar, krem olarak da kullanabilirler. Bu eserler karıştırılarak hazırlanmış bir biçimde kremleri var, onları kullananlar da var” sözlerini kullandı.

Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.