DOLAR

32,8982$% -0.45

EURO

35,8651% -0.23

STERLİN

42,5841£% -0.3

GRAM ALTIN

2.531,51%-0,75

ÇEYREK ALTIN

4.158,00%-1,97

BİTCOİN

2216436฿%0.76825

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Hacıbayram Camii’nde dua programına katıldı


Diyanet İşleri Lideri Prof. Dr. Ali Erbaş, salgın hastalıkta ve doğal afetlerde hayatını kaybedenler ile tedavileri devam eden vatandaşlar için dua etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı, salgın hastalıkta ve doğal afetlerde hayatını kaybedenler ile tedavileri devam eden vatandaşlar için yatsı namazı sonrası dua programı düzenledi. Hacıbayram Camii’nde gerçekleştirilen programda, duayı Diyanet İşleri Lideri Prof. Dr. Ali Erbaş etti. Diyanet İşleri Lideri Erbaş, Kur’an-ı Kerim tilavetinin akabinde yaptığı duada şu sözlere yer verdi:

“İlahi Ya Rabbi, elbet Sen her şeyi en uygun bilensin. Güç günlerden geçiyoruz. Salgınlarla ve afetlerle çaba ediyoruz. Gönüllerimizi ve ellerimizi açtık Sana yalvarıyoruz; Rahmetini, rahmetini, lütfunu, keremini, inayetini istiyoruz. Lutfeyle Allah’ım. Bütün dünyayı etkileyen salgın hastalıktan, her türlü afetten, zelzeleden, selden, kıtlık ve kuraklıktan cümlemizi koruma eyle Ya Rabbi.

Musibetler karşısında şuurumuzu ve direncimizi artır, bizlere sabır ve metanet ihsan eyle Ya Rabbi. İnsanlığın sıhhat ve selameti için çalışan kullarını muvaffak eyle Ya Rabbi. Afetlerde yardıma koşan, bir can kurtarmak için gece-gündüz çalışan kardeşlerimizden razı ol ve onlara yardım eyle Allah’ım. Dualarımıza icabet eden kardeşlerimizden ve bütün ümmet-i Muhammed’den, hasta olanlara acil şifa, kaygısı olanlara acil deva, borcu, ıstırabı ve açısı olanlara kolaylıklar ihsan eyle Ya Rabbi.

İlahi Ya Rabbi, içinden geçtiğimiz şu sıkıntı vakitlerde, başta sıhhat görevlilerimiz olmak üzere, gece-gündüz demeden bütün imkan ve uğraşlarıyla insanlığa güzellik yolunda çalışan kullarına yardım eyle, bu süreçte ahirete göç eden tüm kardeşlerimize rahmet eyle Allah’ım. Ey sonsuz güç ve kudret sahibi olan Rabbimiz, şifa veren Şâfî ve koruyup gözeten Hafız ism-i celilin hürmetine, Büyük Kitabımız Kur’an-ı Kerim hürmetine, Âlemlere Rahmet olarak gönderdiğin Peygamberimiz Muhammed Mustafa (s.a.s) hürmetine, görünür görünmez kaza, bela, felaket ve musibetlerden bizleri koruma eyle Allah’ım.

Bütün dünyayı etkileyen salgın hastalıktan, her türlü virüsten bizleri, aziz milletimizi, ümmet-i Muhammedi ve bütün insanlığı koruma eyle Allah’ım.

Ya Rab, yakalandığı hastalıklara karşı sabrı kuşanıp dua ve niyazda bulunarak şifaya kavuşan Hazreti Eyyûb aleyhisselamın duasıyla Sana yalvarıyoruz. Dünyayı kuşatan bu salgın hastalığa karşı bize merhametini ve şifanı lutfeyle Allah’ım.

Mazlumların umudu, gariplerin duası, kimsesizlerin kimsesi, mağdurların sığınağı olan cennet vatanımızı ve aziz milletimizi her türlü tehlikeden koruma eyle Allah’ım. Bizlere Kur’an ve sünnet yolunda birlik, dirlik ve beraberlik nasip eyle. Birbirimize düşmekten, güç ve kuvvetimizi kaybetmekten bizleri koruma eyle Allah’ım.

Ya Rab, İslam ümmetine, kendi üzerinde planlanan ihanetleri görecek basiret, fitneleri fark edecek feraset, düşmanla gayret edecek cüret nasip eyle Allah’ım. Devletimizin bekası, milletimizin huzuru ve bütün insanlığın yeterliliği için çalışan devlet adamlarımıza yardım eyle Ya Rabbi.

İlâhi Ya Rabbi, dünya imtihanımızı kolaylaştır, musibetler karşısında şuurumuzu ve direncimizi artır, bizlere sabır ve metanet ihsan eyle Allah’ım.

Kaffe-i ehl-i îman ve ehl-i İslam ervahı içün, ümmet-i Muhammed’in sıhhat ve selameti içün, hayırların fethi, şerlerin defi içün, insanlığın hayrına hizmet sunan tüm kardeşlerimizin güç ve kuvvet bulması içün, hastalarımıza şifa, her kederimize deva olması içün, yaşadığımız büyük salgından ve her türlü afetten tez vakitte kurtulmamız içün, susuzluktan, kuraklıktan kurtulmak, rahmet getiren yağmurlara kavuşmak içün, özellikle Allah isteği içün el-Fatiha.”

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Ardahan beyaza büründü

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0