Din görevlilerinden çevre hareketine tam destek

Mustafakemalpaşa Belediyesi ile İlçe Müftülüğü ortasında imzalanan iş birliği protokolü doğrultusunda din görevlilerine yönelik ‘Sıfır Atık …

Hediye sipariş alışveriş ankara
07.07.2021
A+
A-

Mustafakemalpaşa Belediyesi ile İlçe Müftülüğü ortasında imzalanan iş birliği protokolü doğrultusunda din görevlilerine yönelik ‘Sıfır Atık’ eğitimleri verildi. Din görevlilerine yönelik uygulanan eğitim programı Türkiye’de belediyeler ortasında birinci olma özelliği taşırken din vazifelileri etraf hareketine tam takviye verdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde Etraf ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulanan ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında yeni bir eğitim programı daha hayata geçirildi.
Etraf şuurunu arttırmak niyetiyle başlatılan ‘Sıfır Atık’ eğitimleri online olarak verilirken 1. Sınıf Atık Getirme Merkezinin faaliyetlerinden geri dönüşüme, tasarruf ve israfın önlenmesi üzere bir çok husus ele alındı.
Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından verilen eğitimlerde doğal varlıkların korunması, etraf dostu tüketim alışkanlıklarının kazandırılması ve atık idaresiyle ilgili hususlarda din görevlilerinde farkındalık sağlanması hedefleniyor.

Mustafakemalpaşa Belediye Lideri Mehmet Kanar, daha evvel de öğrencilerin bilinçlendirildiği kampanyanın sonucunda ‘Sıfır Atık’ konusunda olumlu tesirler görmeye başladıklarını belirterek bu defa ilçede misyon yapan din vazifelilerinin bilgilendirildiğini ve bu sayede etraf hareketinin süratle büyüyeceğini söyledi.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Projenin yaygınlaştırılmasında eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerinin ehemmiyetine dikkat çeken Lider Kanar, “İlçedeki din görevlilerimiz sıfır atık konusunda edindikleri bilgileri ibadethanelerde, kurslarda, genç, yaşlı ve çocuklarımıza aktaracaklar” dedi.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.