Dilek Hemşire’nin adı oturduğu mahalledeki parkta yaşatılıyor

Küçükçekmece Belediyesi, korona virüse yakalandıktan sonra sezaryenle dünyaya getirdiği oğlunu kucağına dahi alamadan ömrünü yitiren Hemşire …

Hediye sipariş alışveriş ankara
19.02.2021
A+
A-

Küçükçekmece Belediyesi, korona virüse yakalandıktan sonra sezaryenle dünyaya getirdiği oğlunu kucağına dahi alamadan ömrünü yitiren Hemşire Dilek Çetin Akçabelen’in ismini, oturduğu Gültepe Mahallesi’ndeki parka verdi.

Şimdi 30 yaşındaydı Dilek Çetin Akçabelen. 10 yıl boyunca İstanbul Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (EAH) evvel ağır bakım, akabinde ameliyathane hemşiresi olarak yüzlerce hastaya şifa verdi. Hemşirenin en çok istediği şey ise anne olmaktı. Fakat 34 haftalık gebeyken korona virüse yakalandı. Durumu süratle kötüleşince bebeği sezaryenle alındı. Oğlunun kokusunu dahi alamadan ağır bakıma kaldırıldı ve 47 günlük hayat gayretini 31 Mayıs’ta kaybetti. Dalış, yamaç paraşütü, tabiat aşığı olan, hastanede iş arkadaşları ve etrafı tarafından sevilen Dilek Hemşire’yi unutmayan Küçükçekmece Belediyesi, Gültepe Mahallesi Er Sokak üzerinde bin 163 metrekare alandaki parkın ismini Hemşire Dilek Çetin Akçabelen Parkı yaptı. İçerisinde çocuk oyun alanı, fitness ve oturma alanları bulunan parkın yeni ismi, ilçe sakinleri tarafından da memnuniyetle karşılandı.

“Sağlık neferlerimizin hakkını ödeyemeyiz”

Dilek Akçabelen’i minnetle andıklarını söz eden Küçükçekmece Belediye Lideri Kemal Çebi, “Yüzlerce hastaya şifa olmuş, sıhhat neferimiz Dilek Hemşire’yi 30 yaşında, bebeğine doyamadan kaybettik. Yakın etrafından öğrendiğimiz kadarıyla tabiat aşığı bir kızımızdı. İlçemizde yaşamış Dilek Hemşire’nin ismini kendi oturduğu mahallesinde bir parkta yaşatmak istedik. Kendisini minnet ve şükranla anıyorum. Sıhhat çalışanlarımızın hakkını ne yapsak ödeyemeyiz” diye konuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.