Deniz suyu korozyonuna karşı fore kazık önlemi

Rize’de deniz suyunun korozyona uğratması nedeniyle yıkılan binaların yerine yapılacak yeni yapıların öncesinde tabanı sağlamlaştırmak ve deniz …

Hediye sipariş alışveriş ankara
05.05.2021
A+
A-

Rize’de deniz suyunun korozyona uğratması nedeniyle yıkılan binaların yerine yapılacak yeni yapıların öncesinde tabanı sağlamlaştırmak ve deniz suyu korozyonunu önlemek için toplamda bin 797 adet fore kazık çakılacak.
Rize’de deniz suyundan kaynaklı korozyon nedeniyle risk taşıyan ve 15 yılı aşkın müddettir ise yıkımı konuşulan Belediye Blokları kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında geçtiğimiz aylarda yıkıldı.
Yıkılan binaların yerine ise yapılacak yeni bloklar için ince elenip sık dokunuyor. Evvelki yapılar üzere yapılacak binalarında deniz suyundan etkilenmemesi için alanda adeta fore kazık seddi örülüyor.
İnşaat alanının şantiye Şefi Mustafa Arslan en kısa müddette tabanı kurutup temel çalışmalarına başlamak istediklerini lisana getirdi.

Arslan “18 bin 800 metrekare alanın üzerinde, dış çevrelere 120 santimetre çağında içsel çalışmamız var. Sert tabanı bulup 3,5-4 metre soketliyoruz.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Daha sonra bunların ardına jet grout dediğimiz metot ile iyileştirmelerini yapıyoruz. Büsbütün maksadımız buradaki suyu kesmek.

Bu süreçlerin akabinde da kiriş başlığımız var, onu yapacağız. Daha sonra da 2,5 metre derinliğinde ankraj süreci yapılacak.

Sonrasında da alanımız kurutulduktan sonra yeni temel atma sürecimizi gerçekleştireceğiz. Bunun için de bütün çalışmalarımız sürat kesmeden devam ediyor.

Dış iç alanlarda 561 tane, içeride ise bin 236 tane de temel altına yapılacak fore kazığımız var.

Allah nasip ederse inşallah en kısa müddette bunları bitirip temel çalışmalarımıza başlayacağız” sözlerini kullandı.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.