DOLAR

32,9039$% 0.01

EURO

35,9527% 0.04

STERLİN

42,7412£% 0.16

GRAM ALTIN

2.538,31%0,15

ÇEYREK ALTIN

4.167,00%0,19

BİTCOİN

2221264฿%-1.22166

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Çufalı, “Üniversitemiz Filyos Vadi Projesi’nin her aşamasında rol alacak”

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ve Türkiye Petrolleri Anonim İştiraki (TPAO) Filyos Vadi Projesi kapsamında bir ortaya geldi.
ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı ile Mühendislik Fakültesi Dekanı, Kısım Liderleri, Zonguldak TEKNOPARK Genel Müdürü Filyos Vadi Projesi kapsamında TPAO Genel Müdürü Melih Han Bilgin’in konut sahipliğinde Filyos Limanı’nda düzenlenen toplantıya katıldı.

Proje sorumlularından Suat Aktepe’nin Sakarya Gaz Alanı Keşfi hakkında genel bilgilendirme içeren sunumuyla başlayan toplantı TPAO Genel Müdürü Bilgin’in Karadeniz’de çıkarılacak doğalgaza ait sunumu ile devam etti.
Tüm paydaşlar üzere projeye çok kıymet verdiklerini belirten Alım, etraf dostu kurulacak sistem ile doğal hayata ve ekolojik istikrara dokunmadan doğalgazın çıkarılması ve ülke iktisadına kazandırılmasını amaçladıklarını lisana getirdi.
Mega projenin uygulanması, Filyos bölgesisin hem ticari hem endüstriyel hem de bir lojistik güç üssü haline gelmesi sürecinde akademik ve bilimsel takviyeleri bakımından Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile olan işbirliklerinin ehemmiyetine de değinen Alım, Projesi kapsamında mevcut Ar-Ge çalışmalarının gerçek ve süratli bir biçimde endüstriye yönlendirilmesi, endüstrinin muhtaçlıklarının uzman akademisyenlere aktarılıp projelendirilmesi sürecinde Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile olan işbirliklerininin gelecek periyotta artarak devam edeceğini söz etti.

Genel Müdür Alım, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerine staj dayanağı ve öbür alanlarda öncelik verileceğinin de altını çizdi.

“2021 yılı Filyos yılı”
Toplantıda konuşan Rektör Mustafa Çufalı, Zonguldak ve bölgenin yazgısını değiştirecek, ulusal ve bölgesel kalkınma ismine Türkiye’nin en büyük yatırımları ortasında yer alan Filyos Vadisi Projesi’ni başından beri önemsediklerini, bu bağlamda yakın vakitte Filyos Çalıştayı’nın organize edildiğini söz etti
2021 yılını da üniversite olarak ‘Filyos yılı’ atfettiklerinin altını çizen Çufalı, Filyos’a ait bilimsel tertiplerin planlandığını söyledi.Rektör; kentin ve Batı Karadeniz Bölgesi’nin kıymetli dinamikleri ortasında yer alan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak, üniversite- sanayi işbirliği çerçevesinde verilecek her türlü akademik ve bilimsel altyapı dayanağı ile bu mega projenin her kademesinde rol alacaklarını kelamlarına ekledi. Bu bağlamda paydaşlar ile olan bağların de geliştirilmesi gerektiğini tabir eden Prof. Dr. Çufalı, bölgede keşfedilen doğalgazın karaya taşınmasında etkin rol üstlenen TPAO ile de daima istişare halinde olduklarını vurgulayarak Ar-Ge, inovasyon ve sanayi birlikteliği çerçevesinde TPAO idaresi ve başka paydaşlarımızla ile irtibat ve etkileşimin devam edeceğini kaydetti.

Toplantı, Kısım Liderlerinin projeye yönelik uzmanlık alanları ile ilgili değerlendirmeleri ile sona erdi.


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

SON DAKİKA!Ankara’da uzaktan eğitim kararı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0