Çorum Belediyesi araç parkına 59 araç ilave etti

Çorum Belediyesi, satın aldığı 59 aracı daha kent halkının hizmetine sundu. Araçlar için Hürriyet Meydanı’nda düzenlenen anahtar teslim …

Hediye sipariş alışveriş ankara
12.01.2021
A+
A-


Çorum Belediyesi, satın aldığı 59 aracı daha kent halkının hizmetine sundu. Araçlar için Hürriyet Meydanı’nda düzenlenen anahtar teslim merasiminde Belediye Lideri Halil İbrahim Aşgın, “AK Parti belediyeciliği ve gönül belediyeciliği 2020 yılında da tepe yaptı” dedi.

Çorum Belediyesi araç parkını güçlendirdi. Daha evvelce kiralık araçlarla hizmet sunan Çorum Belediyesi artık kendi araçlarını kullanacak. Belediyenin öz kaynakları ile Çorum’a kazandırılan 59 hizmet aracı için anahtar teslim merasimi gerçekleştirildi. Merasimde konuşan Çorum Belediye Lideri Halil İbrahim Aşgın, belediyenin son periyotta gerçekleştirdiği yol ve altyapı çalışmaları, stadyumun hizmete açılması, çöpten elektrik üretimi, Çoruminia, ÇORBİS, refakatçı misafirhanesi, pandemi ile çaba çalışmaları bahislerinde bilgi verdi. Lider Aşgın, hizmet araçlarını kiralamak yerine satın alınması sayesinde Çorum Belediyesi’nin ekonomik manada kar ettiğini vurguladı.

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu da, Çorum Belediyesi’nin kıymetli çalışmalara imza attığını belirterek, “Dünya başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çorum’daki takımı hizmetlerine devam ediyor” dedi.

Çimento fabrikası toprağının satın alınması konusunda da Lider Aşgın’a teşekkür eden Kavuncu, “Çimento fabrikası yerine yeni bir Çorum kurulacak” diye konuştu.

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, yaklaşık 11 milyon lira kıymetindeki 59 araçlık filonun Çorum’a kazandırıldığını söyledi. Ceylan, “Salgın periyodunda kredi kullanmadan belediyenin öz kaynakları ile 59 araç almak Çorum Belediyesi’nin bir başarısıdır” dedi.

Pandemi devrinde Türkiye’de muhtaçlık sahiplerine 150 trilyon liralık yardım yapıldığını belirten Milletvekili Ceylan, “Bunlar Recep Tayyip Erdoğan’ın sayesinde oluyor” tabirlerini kullandı.

Buyruk alan değil milletin dediğini yapan bir hükümetin iş başında olduğunu belirten Ceylan, “Çorum’a 20 katrilyon liralık yatırım yapan süratli treni de getirir, havaalanını da getirir” halinde konuştu.

Konuşmaların akabinde AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Erol Kavuncu, Belediye Lideri Dr. Halil İbrahim Aşgın ve AK Parti Vilayet Lideri Yusuf Ahlatcı yeni araçların anahtarlarını teslim etti. Anahtar teslim merasimi, yeni araçların Gazi Caddesi’ndeki konvoy geçişiyle sona erdi.

Öte yandan Çorum Belediyesi’nin yeni aldığı araçlar ortasında yer alan Taşınabilir İkram Aracı’nda Hürriyet Meydanı’nda vatandaşlara çorba ikram edildi. Hürriyet Meydanı’nda düzenlenen merasime AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Erol Kavuncu, Belediye Lideri Dr. Halil İbrahim Aşgın ve AK Parti Vilayet Lideri Yusuf Ahlatcı da katıldı.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.