Çıldır Gölü’nde buzlarla vals

Kars’ta son günlerde tesirli olan sıcak hava, Çıldır Gölü’nün kısmen buzlarını çözerken, vatandaşlar buz üzerinde adeta vals yapıyor. Çözülmeye …

Hediye sipariş alışveriş ankara
14.01.2021
A+
A-


Kars’ta son günlerde tesirli olan sıcak hava, Çıldır Gölü’nün kısmen buzlarını çözerken, vatandaşlar buz üzerinde adeta vals yapıyor. Çözülmeye başlayan Çıldır Gölü ve üzerindeki vatandaşlar havadan görüntülendi.

Süper görüntüsü ve göz alıcı mavisi ile ziyaretçilerini büyüleyen Çıldır Gölü’nün buz tutan yüzeyinde yürüyen beşerler, kızak sürenler ve çeşit çeşit görünümler ile insanları apayrı bir dünyaya götürüyor.

Bu yıl geç donmasına rağmen, havaların son günlerde sıcak gitmesiyle birlikte bir kısmı çözülen Çıldır Gölü’nde adrenalin dolu yürüyüşe çıkan beşerler çalan müzik eşliğinde halay çekip oynuyor. Atlı kızaklarla gezinti yapan vatandaşlar ise gönüllerince eğlenmenin keyfini yaşıyor.

“Suyun üzerinde olmak farklı bir duygu”

Kars’ta Çıldır Gölü’ne geldiklerini söz eden Suat Sarı, “Bugün buraya geldik. Çıldır Gölü’ne hakikaten çok hoş, insanların gelmesini isterim. Bir doğal hoşluk, çok hoş şeyler hissediyorum. İnsan suyun üzerinde güya uçarmışçasına, farklı bir his, hoş bir his herkesin tatmasını isterim katiyetle suyun üzerine olmak farklı bir his “dedi.

“Biraz korktum ancak arkadaşların takviyesiyle yürüdüm”

Arkadaşlarıyla birlikte gezmeye geldiklerini belirten Büşra Yaprak, “Arkadaşlarımızla birlikte Çıldır Gölü’ne gezmek için geldik. Gölün üzerinde yürümek pek hoştu. Birinci kere gördüm. Soğuk olsa da tekrar de paha. Biraz< korktum açıkçası arkadaşların dayanağıyla yürüdüm” diye konuştu.
Kars’ın Arpaçay ilçesi Kütük Mesken bölgesine yakınlarıyla birlikte gezmeye gelen vatandaşlar buzları kısmen çözülen Çıldır Gölü yüzeyinde düşe kalka, kayarak gönüllerince eğleniyor. Kimi vatandaşlar ise bol bol fotoğraf çekilerek anı ölümsüzleştiriyor.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.