Büyükşehir’den sokak hayvanları için sıcak yuva

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te yaşayan sokak hayvanları için istekli hayvanseverlerle iş birliği yapmayı sürdürüyor. Sıhhat İşleri …

Hediye sipariş alışveriş ankara
17.05.2021
A+
A-

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te yaşayan sokak hayvanları için istekli hayvanseverlerle iş birliği yapmayı sürdürüyor. Sıhhat İşleri Daire Başkanlığı, Gölbaşı Süreksiz Hayvan Bakımevi’ndeki can dostların ömür kaidelerini düzgünleştirmek ve olumsuz hava şartlarından korumak için bin adet kulübe satın aldı.
Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde can dostlarını unutmuyor.
Sokak hayvanlarına besleme, veterinerlik ve rehabilitasyon hizmeti vermeyi sürdüren Büyükşehir Belediyesi Sıhhat İşleri Daire Başkanlığı, can dostları için konforlu alanlar oluşturmaya devam ediyor. Sokak hayvanları için birinci sefer bin adet kulübe satın alınırken, su geçirmez özellikteki kulübelerin montaj süreçlerine de başlandı.
Gölbaşı Süreksiz Hayvan Bakımevi’ndeki eskimiş ve kullanılmaz hale gelen kulübeler kaldırılırken, yeni kulübelerin bir ay içerisinde can dostların kullanımına sunulacağını belirten Sıhhat İşleri Daire Başkanlığı Veteriner Şube Müdürü Mustafa Şener, şu bilgileri paylaştı:
“Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Gölbaşı Süreksiz Hayvan Bakımevi’nde konuk ettiğimiz sokak canlarının ömür standartlarını yükseltmek için kulübe satın aldık.

Burada bulunan sokak hayvanlarımızın sıcaktan, soğuktan ve yağmurdan etkilenmemesi emeliyle alandaki bütün kulübelerimizi yaklaşık 1 ay içerisinde değiştireceğiz.

Hediye sipariş alışveriş ankara

‘Başkent’te her canlı değerlidir’ sloganı ile çıktığımız bu seyahat gerek kendi bakımevlerimizde gerekse kent genelinde artarak devam edecek.”

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.