DOLAR

32,3045$% 0.25

EURO

34,8708% -0.87

STERLİN

41,3180£% -0.16

GRAM ALTIN

2.386,07%-3,04

ÇEYREK ALTIN

3.910,00%-1,61

BİTCOİN

2248472฿%0.06616

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Büyükşehirden Köylere Asfalt

asfaltAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, seçim öncesi verdiği vaadi yerine getirerek, köylere asfalt seferberliğini başlattı. 30 Mart yerel seçim öncesi Büyükşehir Belediyesi’ne yeni katılan ilçeleri ziyaret eden ve yapılacak hizmetleri anlatan Başkan Gökçek, “Bize yeni katılan ilçe ve köylere verdiğimiz hizmet sözlerini bir bir yerine getireceğiz. Ancak önceliğimiz bize güvenenlere olacak” demişti.

Seçimlerde verdikleri sözleri mutlaka yerine getireceklerini anlatan ve kendisine en çok güven duyulan yerlerden hizmete başladıklarını kaydeden Başkan Gökçek, “Yerel seçimlerle birlikte Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanına katılan köylerimizden hizmete başladık. Sırasıyla asfaltlarını döküyoruz, bir kısmını bitirdik” dedi.

Başkan Gökçek, tüm köy ve ilçelerin hizmet alacağını ancak bunu 5 yıla böleceklerini ve en çok güven duyulan yerlerden başlayarak aşağıya doğru sıralama yapacaklarını yineledi. Başkan Gökçek, “Seçim öncesi verdiğimiz sözleri yerine getirerek ilçelere hizmet seferberliğine asfalt çalışmaları ile başladık” diye konuştu.

Başkan Gökçek, 13 serim ekibi ile çalışmalara devam ettiklerini, hava koşulları gereği gece ekiplerinin henüz çalışmaya başlamadığını, bu ekiplerin de devreye girmesiyle 24 saat kesintisiz asfalt çalışması yapacaklarını söyledi.

Daha önce sathı kaplama yapılan köy yollarına, iki kat bitümlü sıcak karışım asfalt (BSK) serildiğini belirten Başkan Gökçek, Büyükşehir sınırlarına katılan tüm yeni ilçelere asfalt çalışması yapılacağını dile getirdi.

Ankara’yı, Büyükşehir Belediyesi’nin modern cadde ve bulvarlarla donatarak örnek bir Kent haline getirdiğini anlatan Başkan Gökçek, Büyükşehir sınırlarına katılan yeni ilçelerin de asfalt çalışması ile başlanan hizmetler sonucu modern hale getirileceğini ifade etti.

Başkan Gökçek, “2014 yılında mahalle statüsü kazanan köy yollarının ihtiyaca göre sıcak asfalt ile kaplanması planlanıyor” dedi.

-ASFALT ÇALIŞMASI YAPILAN YERLER-

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar’ın verdiği bilgiye göre asfalt serim çalışmasına; Kızılcahamam’ın Kurumcu Mahalle, Çeltikçi Mahalle bağlantı yolları ile Çeltikçi – Çavuşlar – Bezci, – Kuzuören – Kocalar Mahalle bağlantı yollarında başlanırken, Kızılcahamam İlçesi Soğuksu caddesi ile Çamlıdere ilçesinin Elören Mahalle ile Elmalı Mahallesi bağlantı yolunun asfalt çalışması hızla sürdürülüyor.

Bu ilçelerle beraber Çubuk’ta Nusratlar Mahalle ile Çat Mahalle bağlantı yolunun asfalt çalışması ile Bala’da B.Davdanlı Mahalle ve Akkoyun Mahalle bağlantı yolunun mekanik çalışması yapılıyor.

Vedat Üçpınar, Kızılcaham ve Çamlıdere ilçeleri ile birlikte Çubuk, Bala, Elmadağ ve Kazan ilçelerinde de asfalt çalışmasına başlandığını belirterek, Polatlı, Şereflikoçhisar, Güdül, Nallıhan ve Beypazarı ilçelerinde asfalt serim çalışması için gerekli hazırlıkların yapıldığını söyledi.

Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol ve Asfalt Şube Müdürlüğü tarafından, ilçelere asfalt serim çalışmaları yapılırken, merkez ilçelerde ise yine ihtiyaca göre asfalt serim, yama, bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Kaymakamımızdan Hayırlı Olsun Ziyareti

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI