DOLAR

33,0013$% 0.31

EURO

35,4530% 0.22

STERLİN

41,9067£% 0.27

GRAM ALTIN

2.475,79%0,27

ÇEYREK ALTIN

4.052,00%0,02

BİTCOİN

2023365฿%-0.05784

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Büyükşehir belediyesi araç filosu her geçen gün büyüyor


Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in muhtaçlıkları doğrultusunda araç filosunu genişletmeye devam ediyor. Dayanak Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından temin edilen 15 yeni birinci müdahale aracı Ankara İtfaiyesi tarafından kullanılacak. Fen İşleri Daire Başkanlığı da yeni alınan 15 cazip ile Başkentlilere daha uygun ve daha süratli hizmet verecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi gereksinim dışı lüks araç kullanımı yerine Başkentlilerin muhtaçlıklarını önceleyen bir anlayışla hizmet vermeyi sürdürüyor.

Bir yandan Büyükşehir Belediyesi ve iştiraklerine ilişkin lüks araçların satışına devam edilirken bir yandan da Ankara ve Ankaralıların gereksinimleri doğrultusunda hizmete alınan araç filosu her geçen gün daha da büyüyor.

Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş’ın ‘öncelikli ve insan odaklı hizmet’ anlayışı doğrultusunda son olarak Takviye Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından temin edilen 15 adet yüksek basınçlı birinci müdahale aracı Ankara İtfaiyesi’ne, 15 cazibeli ve bu çekicilere monte edilen havuz tipi damperli dorseler ise Fen İşleri Daire Başkanlığı’na teslim edildi.

Ankara İtfaiyesi filosuna dahil ettiği 15 yeni yüksek basınçlı birinci müdahale aracıyla yangınlardan trafik kazalarına, sel baskınlarından çeşitli kurtarma operasyonlarına daha faal ve daha süratli müdahalede bulunabilecek.

Yeni araçlar bilhassa yangınlarda dar sokaklarda kullanılacak

Çok işlevli büyük itfaiye araçlarının ve tankerlerin giremediği dar sokaklara girerek can ve mal kaybı yaşanmasının önüne geçecek olan 4X4 birinci müdahale araçları ayrıyeten büyük itfaiye araçlarının yükünü yüzde 50 oranında azaltacak.

Sincan 1. Organize Sanayi Bölgesinde özel bir firma tarafından yerli imkanlarla imal edilen (350 litre su, 30 litre köpük kapasiteli tank ile dakikada 30 litre su atma tabancası bulunan) araçlarda, 3 bin 500 kilo çekme kapasiteli uzaktan kumandalı çekme vinci de yer alıyor.

Ankara İtfaiyesi’nin Başkentlilere sunduğu hizmet kalitesini artırmaya uğraş gösterdiklerini söz eden Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Lideri Salih Kurumlu, şu bilgileri verdi:

“Ankara İtfaiyesi’ne 15 adet 4X4 birinci müdahale aracı olarak kullanabileceğimiz su, köpük ve sel baskınlarında kullanılmak üzere motorların bulunduğu araçları aldık. Maksadımız yetişmiş işçimiz ve istasyonlarımızla Ankara İtfaiyesi’ni daha çağdaş ve teknik kapasitesi daha yüksek araçlarla donatarak Başkentlilere daha süratli ve faal hizmet verebilmek. Muhtaçlık dahilinde 3 bölgemize dağıtacağımız bu araçları daha çok ot ve çöp yangınları ile sel baskınlarında kullanacağız. Bu araçların yanı sıra çıkarttığımız Kırsal İtfaiyecilik Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında 200 tanker ihalesini tamamladık ve imalat etabına geçtik. Önümüzdeki yaz döneminden itibaren kırsal kısımlarda muhtarlarımızın görevlendireceği 4 bireye eğitim verip kendi bölgelerinde çıkan yangınlara müdahale etmelerini sağlayacağız.”

Fen İşleri’ne 15 alımlı ve dorse

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı çalışmalarında kullanılmak üzere tamamı yerli üretim 15 adet 2020 model cazip, araç filosuna dahil edildi.

Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın Başkent’in 25 ilçesinde ağır bir çalışma temposuyla hizmet verdiğini belirten Yol Asfalt Şube Müdürlüğü Tır Sorumlusu Erol Acar, “Hizmetlerin daha üst düzeylere çıkarılması ve daha süratli bir halde gerçekleştirilmesi hedefiyle temin edilen yeni cazibeli ile havuz tipi damperli dorselerde asfalt, tuz ve çeşitli makineler taşınacak. Ankaramız’a güzel olsun” dedi.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Ankara’da garajda 3 gencin cesedi bulundu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0