Bursa’da 6 katlı Eski Emniyet Müdürlüğü binası böyle yıkıldı

Bursa’da kentin merkezinde 46 yıldır Vilayet Emniyet Müdürlüğü olarak hizmet veren boşaltılmış 6 katlı bina zelzeleye dayanıksız olduğu …

Hediye sipariş alışveriş ankara
21.12.2020
A+
A-


Bursa’da kentin merkezinde 46 yıldır Vilayet Emniyet Müdürlüğü olarak hizmet veren boşaltılmış 6 katlı bina zelzeleye dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkıldı. Geniş güvenlik önlemi alınan binanın yıkılması saniye saniye kaydedildi.

Bursa’da 1970’li yıllarda inşa edilen Fevzi Çakmak Caddesi üzerindeki Bursa Emniyet Müdürlüğü binası, 40 yılı aşkın müddettir hizmet veriyordu. Bursa Emniyet Müdürlüğü’nün Nilüfer Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndaki yeni kompleksine taşınmasıyla bina Asayiş Şube Müdürlüğü olarak hizmet verdi. Fakat zelzeleye dayanıksız olduğu belirlenen 6 katlı binanın yıkılmasına karar verildi.

Yaklaşık 6 ay evvel boşaltılan ve yıkımı ihale edilen Eski Emniyet Müdürlüğü binası için geniş güvenlik önlemi alındı.

Kentin en işlek caddesinde bulunan ve kimsenin ziyan görmemesi için sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günde yıkımı tamamlanan binanın çökmesi saniye saniye kaydedildi.

Fevzi Çakmak Caddesi’nde yıkımı yapılan binanın yerine Osmangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Çarşı Polis Karakolu’nun hizmet verecekleri daha küçük bir hizmet binası yapılacak.

Binanın ardındaki sokak ise tekrar açılacak.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.