Bu mahallenin çocukları camiye koşarak gidiyor

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde bulunan İbrahim Çelebi Cami’nin Müezzin Kayyımı olan Mehmet Turhan’ın, çocukların berbat alışkanlıklardan uzak …

Hediye sipariş alışveriş ankara
08.06.2021
A+
A-

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde bulunan İbrahim Çelebi Cami’nin Müezzin Kayyımı olan Mehmet Turhan’ın, çocukların berbat alışkanlıklardan uzak durmaları ve cami sevgisi kazanmaları gayesiyle düzenlediği etkinlikler büyük ilgi görüyor. Mescitte cemaatle birlikte namaz kılan çocuklar daha sonra başta cet sporu güreş olmak üzere çeşitli etkinliklerle birlikte dini bilgiler öğreniyor.
Şehzadeler ilçesine bağlı İbrahim Çelebi Mahallesindeki İbrahim Çelebi Camii Müezzin Kayyımı olan Mehmet Turhan, çocuklara cami sevgisini aşılamak ve makus alışkanlıklardan uzak tutmak maksadıyla cami içerisinde çeşitlik etkinlikler gerçekleştiriyor.
Başta cet sporu güreş olmak üzere çeşitli etkinlikler düzenleyen Turhan’ın bu projesi, mahallede yaşayan çocukların mescide koşarak gelmesini sağladı. Yaklaşık 30 yıllık vazife hayatının 20 yılının İbrahim Çelebi Cami’nde geçtiğini söyleyen Müezzin Kayyımı Turhan, mahallenin çocuklarıyla çok âlâ anlaştıklarını, onlara her fırsatta cami sevgisini aşılamaya çalıştığını vurguladı.
Çocukları çok sevdiğini vurgulayan Turhan, “Çocuklarımız ile her akşam yatsı namazında bir ortaya geliyoruz.
Dünyayı etkileyen pandemi münasebetiyle çocukların eğitimlerini hayli fazla etkiledi.

Okullarına uzun bir müddet gidemediler. Okullarını özlediler, konutlarında sıkıldılar, çocuklarımızın bu problemli periyotlarını aşmalarına yardımcı olmayı hedefliyoruz. Camimiz de namaz kılıyoruz, ardından etkinlikler, sportif faaliyetler yapıyoruz. Güreş yaptırıyoruz, ortada namaz dualarını tekrar ediyoruz.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Hepsi 10-15 dakikalık bir faaliyet bu, akabinde da çocuklarımıza çiğ köfte üzere her akşam değişik çeşitli ikramlarımız oluyor“ halinde konuştu.
Aktiflik ve faaliyetlere cami dışında da devam ettiklerini söz eden Turhan, halı saha maçlarını pandemi hasebiyle yapamadıklarını, hayatın normalleşmesiyle birlikte halı saha maçları düzenleyeceklerini belirtti.

Turhan, “Çocuklarla birlikte ormanda yürüyüş planlıyoruz.

Değişik vakitlerde değişik etkinlikler yapacağız inşallah. Bizler çocuklarımızın bu türlü mescide gelmesinden mutluyuz, cemaatimiz de ses çıkarmıyor, onlardan da bu manada dayanak görüyoruz. Hatta cemaatimiz vakit zaman ikramlara sponsor oluyor.

Emelimiz, bu çocukları ulusal ve manevi bedeller ölçüsünde yetişmelerini sağlamak, devletine, milletine, topluma yararlı gençler olması, makus alışkanlıklardan uzak durmalarıdır. Kıymetli olan bu, çocuklarımızı sahiplenmek derdiğimiz niyetimiz bu” dedi.
Çocukların derslerine de yardımcı olmak istediklerini kaydeden Turhan, okullarında geri kaldıkları dersler hakkında yardımcı olmayı da planlıyoruz.

Faaliyetleri dayanaklarını vurgulayan cami cemaatinden Uzman Çoban, “Bu projenin devam etmesini istiyoruz, çocuklarımızın mescide alışmaları bizleri sevindiriyor.
Hocamız buna vesile oluyor. Çocuklarımız devamlı gelsinler” dedi.
Cami cemaatinden Remzi Başlı ise, “Çocuk sesleriniz mescitte bulunması hoş tabi, hocamız da çocuklarımızı alıştırdı.

İbadetlerini yapıyorlar. Biraz gürültü yapıyorlar fakat olsun, rahatsız olmuyoruz. Mescitlerimizde tekrar çocuk sesleri duymuş oluyoruz” diye konuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.