Bu mahallede imece usulü örnek yardımlaşma var

Eskişehir’de Yeşiltepe Mahalle Muhtarlığına getirilen yardımlar muhtaçlık sahiplerine her gün sistemli biçimde dağıtılıyor. Eskişehir’de çok …

Hediye sipariş alışveriş ankara
27.01.2021
A+
A-


Eskişehir’de Yeşiltepe Mahalle Muhtarlığına getirilen yardımlar muhtaçlık sahiplerine her gün sistemli biçimde dağıtılıyor.

Eskişehir’de çok sayıda dar gelirli ailenin bulunduğu Yeşiltepe Mahallesinde, örnek yardımlaşma dikkat çekiyor. Korona virüs sebebiyle daha da zorlaşan ekonomik durum birçok vatandaşı etkiledi. Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Meryem Kuş Açıkgöz tarafından başlatılan yardımlar, kısa müddette etrafa yayıldı. Yardım etmek isteyen vatandaşlar her gün muhtarlığa, ekmek, besin, zerzevat ve kıyafet getiriyor. Gelen yardımlar ise gereksinim sahiplerine sistemli halde dağıtılıyor.

Mevzu hakkında konuşan Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Meryem Kuş Açıkgöz, güç günler geçirirken her vatandaşa ulaşmaya çalıştıklarını söyledi. Çok sayıda yardımseverin takviye talebine duyarsız kalmadığını anlatan Açıkgöz, “Mahallemizdeki gereksinim sahibi ailelere yardım etmeye başladık. Bu kısıtlı idi. Kısa müddette bunu duyan yardımseverler kendi imkânlarında besin ve kıyafet getirmeye başladı. Biz de bunu nizamlı olarak dağıtmaya başladık. Ekmek dağıtımımız her gün devam ediyor. Bunun yanında temel besin eserleri geliyor hafta iki ya da üç gün onları dağıtıyoruz. Bu sayede gereksinim sahibi vatandaşlara bir nebze de olsa yardım ediyoruz. Onların yanında oluyoruz” dedi.

Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.