Bolu da Özel Çağsu Hastanesi Büyüyor

Bolu’da sağlık alanında hizmet veren Özel Çağsu Hastanesi büyüme yolunda ilk adımı atarak ek bina için kazmayı vurdu.

Hediye sipariş alışveriş ankara
02.04.2014
A+
A-

Bolu’da sağlık alanında hizmet veren Özel Çağsu Hastanesi büyüme yolunda ilk adımı atarak ek bina için kazmayı vurdu. Yatak sayısının yüzün üzerine çıkacağı açıklandı.

Bolu’nun ilk özel hastanesi olarak 2007 yılında faaliyete geçen Özel Çağsu Hastanesi, büyüme kararı aldı. 64 yatak kapasitesi ve 200’ün üzerinde çalışanıyla hizmete başlayan hastane, 2014 yılında yatak kapasitesini artırmak ve hastane alanını genişletmek için ilk kazmayı vurdu. Hastane bahçesinde başlanan inşaat çalışmaları hakkında bilgiler veren Özel Çağsu Hastanesi İşletme Müdürü Reşat Ayaz, “Hastanemize yeni ilave bir bina yapılıyor. Bildiğiniz gibi 2007 yılında faaliyete geçen hastanemizin artık kalitesi ve etraf tarafından bölge hastanesi özelliğinde olması nedeni ile hasta sayımız çoğaldı. Bizde uzun zamandan beri yatak sıkıntısı çekiyorduk. Şimdi bunun üzerine hastanemizin yönetim kurulu başkanı Cavit Demir, gerekli girişimleri yaparak hastaneye ilave bir bina yapılmasına karar verdi. Şu anda projesi çizildi. Belediyeden inşaat ruhsatı alındı. Bakanlıktan izinler alındı. Hastanenin ek binası yaklaşık 5 ay sonra faaliyete geçecek” diye konuştu.

Hastanenin ek binasında yer alacak yenilikleri anlatan Reşat Ayaz, “Bina sadece hastaneye ek bina olarak değil, hastanenin işlevsel özelliğini de değiştirecek. Eskiden hastanemizin arka bölümünde bulunan Acil bölümünü artık yolun kenarına alıyoruz. Proje gereği böyle yapılacak. Örneğin, kadın doğum servisi kendine ait alanda hizmet verecek. Cerrahi, kardiyoloji, ortopedi bölümü acilin hemen yanında olacak ve acil müdahalelere daha rahatlıkla müdahale edebilecek. Yoğun bakım ünitesinin hem yatak sayısı arttırılacak hem de yoğun bakım ünitesi ile birleşmiş olacak. Bunun dışında odalarımız bakanlığın müsaade ettiği yatak sayısındaki odalar eskiye göre daha geniş olacak ve VIP oda sayısını çoğaltacağız. Şu anda ki VIP oda sayımız yeterli değil” şeklinde konuştu.

İşletme Müdürü Reşat Ayaz ayrıca, 5 ay sürecek çalışmalar boyunca iş makinelerinin çalışması nedeniyle hastanede yatan hastalar ve çevrede bulunan vatandaşlara verecekleri rahatsızlıktan dolayı özür diledi. – BOLU

Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.