DOLAR

32,9964$% -0.15

EURO

35,9763% 0.08

STERLİN

42,7162£% 0.05

GRAM ALTIN

2.550,86%0,01

ÇEYREK ALTIN

4.178,00%-1,85

BİTCOİN

2225487฿%0.67603

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Birleşik Krallık’ta 2020-21 akademik yılında eğitiminize başlamak için geç değil!  

Eğitim alanında uluslararası öğrenciler tarafından en çok tercih edilen yerlerden biri olan Birleşik Krallık, 2020-21 akademik yılında da yüksek talep görmeye devam ediyor. Tüm dünyayı etkileyen Covid-19 ile birlikte Birleşik Krallık öğretim kurumlarının eğitim dönemine nasıl hazırlandığını, alınan önlemleri, öğrenci kabul süreçleri, yeni öğretim modellerini ve öğrencilere sundukları destekleri bu yazıda, daha fazlasını da https://study-uk.britishcouncil.org web sitesinde öğrenebilirsiniz.

EĞİTİM STANDARTLARI
Birleşik Krallık’tan alınan dereceler, uluslararası bir standarta sahiptir. Eğitimin yüz yüze veya çevrimiçi verilmesi, eğitimin kalitesini hiçbir şekilde etkilemez. Üniversiteler, öğrencilerine birinci sınıf eğitim vermeyi sürdürmek için Covid-19 ile oluşan değişikliklere uyum sağlamaktadırlar.

FARKLI KÜLTÜRLERDEN ÖĞRENCİLER
Çok kültürlü tarihçesi ile farklı toplumlardan gelen öğrencileri barındıran Birleşik Krallık, aynı zamanda öğrencilerin kampüs hayatındaki ihtiyaçlarına destek vermeyi de önceliklendirir. Bu sayede Birleşik Krallık’taki uluslararası öğrenciler kendilerini evlerinde hissederler.

KARMA ÖĞRENİM
Birleşik Krallık’taki hemen hemen tüm üniversiteler yüz yüze eğitim veriyor. Bazı üniversiteler, öğrencilerin eğitimini desteklemek için yüz yüze öğrenimi, çevrimiçi teknolojiler ve araçlarla birlikte harmanlıyor. Öğrenci ister kampüste ister uzaktan eğitim alıyor olsun, çevrimiçi eğitimler sağlanmaya devam ediyor. Yüz yüze dersler, küçük gruplar halinde verilirken geniş kapasiteli sınıfların eğitimleri çevrimiçi olarak hayata geçiriliyor. Pratiğe dayalı dersler ise fiziksel mesafe korunarak ve koruyucu ekipmanla güvenli şekilde veriliyor.

EĞİTİME OCAK AYINDA BAŞLAMA İMKANI
Birleşik Krallık, 2020-21 akademik yılı için tüm dünyadan başvuruları kabul etmeye devam ediyor. Tüm Birleşik Krallık üniversiteleri, öğrencileri refahı için sıkı çalışıyor ve hükümetin rehberliğini takip ediyor. Eğitiminize şu anda başlayabileceğiniz gibi Ocak ayında başlayan programlara da kayıt yaptırabilirsiniz. Henüz başvuru yapmamış öğrenciler, en uygun kursu bulmak için üniversite arama aracını kullanabilir: https://study-uk.britishcouncil.org/find/university# 

SAĞLIK HİZMETLERİ
Birleşik Krallık’taki ulusal sağlık hizmeti (NHS), güvenli ve modern tedavi sunan dünyanın en gelişmiş sağlık sistemlerinden biridir. Eğitimleri öncesinde yaptırdıkları sağlık sigortası ile tüm uluslararası öğrenciler, klinik doktorlarının gerekli veya acil olduğunu düşündükleri tedavilere ücret ödemeden erişebiliyor. Sistem kapsamında aynı zamanda, ücretsiz olarak Covid-19 ile ilgili tavsiyeler de yer alıyor.

ÖĞRENCİLERİN SAĞLIĞI VE REFAHI
Birleşik Krallık’ta halihazırda okuyan veya yeni gelecek uluslararası öğrenciler için bir dizi yeni destek uygulaması hayata geçirildi. Bunlardan bazıları 7/24 yardım hattı, ihtiyacı olan öğrenciler için ücretsiz konaklama, ücretsiz danışmanlık ve manevi destek hizmetlerini içeriyor. Birleşik Krallık üniversiteleri, çok sayıda  girişim ile öğrencilerin pandemi döneminde de aktif kalmalarını ve güvenli bir şekilde sosyalleşmeye devam etmelerini destekliyor.

MEZUN OLDUKTAN SONRA ÇALIŞMA İMKANI
Birleşik Krallık mezunları, dünyada en çok istihdam edilen kişileri arasında yer alıyor. Birleşik Krallık’ta eğitim alan öğrenciler, Mezun Rotası ile mezun olduktan sonra iki yıl boyunca (Doktora mezunları üç yıl) burada çalışma ve iş arama imkanına sahip oluyor.  Birleşik Krallık hükümetinin, Tier 4 vizesi olan veya bu vizeye başvuracak olan tüm uluslararası öğrencilere sunduğu bu ayrıcalıktan, öğrenciler uzaktan eğitim alsalar bile yararlanabiliyor. 2020-21 akademik yılında çevrimiçi olarak eğitimlerine başlayan öğrencilerin, Birleşik Krallık’a 6 Nisan 2021’den önce gelerek Mezun Rotası’na başvurması gerekiyor.

VİZE SÜREÇLERİNDE KOLAYLIK
Altı aydan uzun sürecek eğitimler için başvurulması gereken Tier-4 vizesi için Birleşik Krallık hükümeti, Covid-19 nedeniyle bu vizeye sahip veya yeni başvuracak öğrencilere bazı imkanlar tanıyor. 2020-21 akademik yılında yeni kayıt yaptıracak uluslararası öğrenciler, uzaktan eğitimle eğitimlerine başlayabiliyor. Bu öğrencilerin Tier-4 vizesine başvuru hakları devam ediyor. Ancak şartlar izin verdiği takdirde, öğrencilerin bir an önce yüz yüze eğitime geçmesi bekleniyor.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Rektör Hotar, DEÜ’nün son 2 yılını anlattı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0