DOLAR

32,9270$% 0.31

EURO

35,3748% 0.62

STERLİN

41,7899£% 0.47

GRAM ALTIN

2.465,21%0,61

ÇEYREK ALTIN

4.029,00%-0,32

BİTCOİN

2003891฿%-4.73268

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Birleşik Krallık üniversiteleri tanıtılıyor

British Council’dan yapılan açıklamaya göre, çevrimiçi fuara katılan lisans ve lisansüstü öğrenciler, birebir görüşmeler yoluyla 40 Birleşik Krallık üniversitesiyle iletişim kurma şansına sahip olacak. Katılımcı üniversiteler arasında, Times Higher Education 2021 sıralamalarına göre dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasında yer alan 29 Birleşik Krallık üniversitesinden 11’i ve Birleşik Krallık’ın seçkin Russel Grubundan birçok üniversite de yer alacak.

British Council Türkiye Ülke Direktörü Cherry Gough, “Türkiyede ilk defa düzenlenen Birleşik Krallıkta Eğitim çevrimiçi fuarı, öğrencilerin yurtdışında eğitim kararlarını verme konusunda en etkili kaynaklarından biri olacak. Şimdiden yoğun ilgiyle karşılaştığımız etkinlikte öğrenciler, Birleşik Krallık’ın önde gelen üniversiteleri ile doğrudan iletişim kurabilecek, sorularını sorabilecek ve üniversitelerin onlara sunduğu fırsatları detaylı olarak dinleyebilecek. Birleşik Krallıkta Eğitim fuarlarımızı yıllardır yüz yüze düzenliyoruz ve bu sene, Türkiye’nin her yerinden öğrenci ve velilerin de katılım gösterebileceği daha da kapsamlı ve kapsayıcı olacak heyecan verici bir dijital etkinlik yaratabildiğimiz için çok mutluyuz” dedi.

British Councilın ‘Birleşik Krallıkta Eğitim’ kampanyasının bir parçası olan çevrimiçi fuar, Birleşik Krallıkta öğrenim görmek isteyen tüm öğrenci ve velilere açık olacak ve üniversitelerle birebir çevrimiçi görüşme imkânı sağlayacak. 2-30 Kasım tarihleri arasında sürecek fuar, tamamen ücretsiz olacak. Fuarda aynı zamanda, öğrencilerin Birleşik Krallık’ta eğitim almak için nasıl başvuracaklarını, gelecekteki kariyer fırsatlarını ve çalışmalarını nasıl planlayacaklarını öğrenebilecekleri canlı ve kaydedilmiş çevrimiçi görüşmeler de yer alacak.

Kasım ayı boyunda sürecek etkinlikte, öğrencilerin Birleşik Krallıktaki eğitimini ve yaşamını destekleyecek birçok farklı konuda 35’ten fazla web semineri olacak. Türkiye’den katılan öğrencilere özel olarak, Ocak 2021’den itibaren vize başvurusu için geçerli olacak ücretler, başvuru süreçleri, burslar ve eğitim finansman destekleri hakkında bilgi verilecek. Birleşik Krallıkta Eğitim çevrimiçi fuarında aynı zamanda, Milli Eğitim Bakanlığı ve Chevening burslarıyla ilgili bilgilendirme oturumları da yer alacak.

Öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından master ve doktora programları için sunulan, tüm eğitim ve yaşam masraflarını karşılayan burslar ile aynı imkanı veren Chevening bursları hakkında bilgi almak üzere canlı oturumlara katılabilecekler. Birleşik Krallık mezunlarıyla yapılacak söyleşiler ise öğrencilerin Birleşik Krallıkta alacağı eğitimin kariyerleri üzerindeki faydalarına değinecek. Üniversitelerle gerçekleştirilecek görüşmeler ve web seminerlerinin çoğu, İngilizce olarak gerçekleştirilecek ve çeviri imkânı sunulmayacak.

21 Kasım Cumartesi günü saat 13.00’te gerçekleşecek English Online web semineri, İngilizce öğrenmek isteyenlerin bütçesine ve yaşam tarzına uygun, esnek dil öğrenme ve çalışma planlarını paylaşacak, çevrimiçi İngilizce öğretimi platformunun nasıl çalıştığını ve öğrencilere sunduklarını anlatacak.

Üniversiteye kabul aşamasında aranan İngilizce yeterlilik testi IELTS hakkında bilinmesi gerekenler ve yüksek puan almayı kolaylaştıracak ipuçları, 7 ve 14 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek web seminerlerinde IELTS test uzmanları tarafından öğrencilerle paylaşılacak. Bu çevrimiçi fuara özel olarak, katılımcılarının bilgisayar üzerinden IELTS testini satın almaları karşılığında, özel bir IELTS hazırlık paketi de kendilerine hediye edilecek.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

71 yaşında, 4’üncü üniversitede

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0