DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

STERLİN

41,6058£% 0.85

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

ÇEYREK ALTIN

3.943,00%1,82

BİTCOİN

2169501฿%-1.33135

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Bilgi Evleri 75 bininci üyesini kabul etti

16 yıldır öğrencilerin eğitimine katkıda bulunan ve bu manada Türkiye’ye model olan Zeytinburnu Bilgi Meskenleri, 75 bininci üyesinin kaydını gerçekleştirdi.

Zeytinburnu’nda 2005 yılından itibaren hizmet sunmaya başlayan ve Türkiye’ye model olan ‘Bilgi Evleri’, ilçedeki ilkokul, ortaokul, lise ve yetişkin düzeyindeki öğrencilerin eğitimine dayanak vermeye devam ediyor.

Bilgi Meskenleri, meskenlerinde ders çalışma imkânı olmayan, internet ve bilgisayar imkanı bulamayan, kütüphanelere ve kitaplara ulaşma zorluğu çeken çocuklara ve gençlere yönelik, vakitlerini verimli bir halde kıymetlendirerek, büsbütün fiyatsız hizmet alabilecekleri yerler sunuyor.

Bugün itibariyle 75 bininci üyesinin kaydını gerçekleştiren Zeytinburnu Bilgi Konutları, çocukların ve gençlerin eğitim hayatında yol gösterici olmaya devam ediyor.

Zeytinburnu Sümer Bilgi Evi’ne kayıt yaptırmak için başvuran Kazım Özalp İlkokulu 3’üncü sınıf öğrencisi Mustafa Doğan, 75 bininci üye olarak kayıtlara geçti.

İlçedeki okullarla daima dirsek teması halinde olan Bilgi Evleri’nin, ‘Okullar Bilgi Evi’nde sloganıyla başlattığı projeyle; eğitim bazlı birçok etkinlikler düzenleyerek öğrencilerle bağlantısı sürdürüyor.

“Bilgi Konutu ile tanışmayan kalmasın” sloganıyla hareket eden Bilgi Meskenleri, her geçen gün daha fazla büyüyen bir aile olmaya devam ediyor.

Eğitimde tamamlayıcı bir model; Bilgi Evleri
Bilgi Evleri’nde, temelde çocukların ve gençlerin okullarda eksik kalan taraflarını tamamlamaya yönelik çalışmalar yapmanın yanı sıra; toplumsal, kültürel, eğitimsel ve sportif çalışmalarla donanımlı, ulusal, ahlâkî ve kültürel bedellerine bağlı uygun bireylerin ve yurttaşların yetişmesine katkı sağlamak gayesiyle toplumsal sorumluluk projeleri üretilerek uygulamaya koyuluyor.


Yıl boyunca Bilgi Evi’ni kullanan üyeler için pahalar eğitimi çerçevesinde çeşitli faaliyetler ve etkinlikler organize edilerek onların vakitlerinin daha etkin ve verimli geçirmeleri sağlanıyor.

Bu faaliyet ve etkinlikler; Kulüp Faaliyetleri, Atölye Faaliyetleri, Küme Çalışmaları, Uzay ve Astronomi Atölyesi, Kitap Okuma Yarışları, Hikaye Yazma Yarışları, Ayın Sorusu ve Düzgünlük Kumbarası Aktiflikleri, Ayın Öğrencisi Ödül Merasimleri, Sinema Gösterimleri, Temel Bilgisayar Eğitimleri, Öğrenci Buluşmaları, Gençlerle Baş Başa Sohbetleri, Lise ve Üniversite Seyahatleri, Zeytinburnu ve İstanbul Seyahatleri, Müze, Kitap ve Teknoloji Fuarı Seyahatleri, Şahsî Gelişim, Eğitim ve Meslek Seçim Seminerleri, Futbol, Voleybol, Masa Tenisi ve Satranç Turnuvaları, Sinema, Tiyatro ve Konser vb. Kültürel Etkinlikler, Huzur Meskeni Ziyaretleri, Kitap ve İlaç Bağış Kampanyaları formunda sıralanıyor.


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Balıkesir’de Marifet Okulu eğitim sezonuna başladı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI