Bilecik’te İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu yeni kararlar aldı

Bilecik Vilayet Hıfzıssıhha Şurası kararınca yeme-içme yerleri için getirilen kısıtlamalardan istisna tutulan otel ve konaklama tesislerindeki …

Hediye sipariş alışveriş ankara
30.11.2020
A+
A-


Bilecik Vilayet Hıfzıssıhha Şurası kararınca yeme-içme yerleri için getirilen kısıtlamalardan istisna tutulan otel ve konaklama tesislerindeki lokanta yahut restoranların yalnızca konaklama yapan müşteriye yönelik yemek hizmeti verebilecekler.

Bilecik Vilayet Hıfzıssıhha Şurası Vali Bilal Şentürk Başkanlığında toplandı. Toplantı sonrası bir açıklama yapan Vali Şentürk, “Yeme-içme yerleri için getirilen kısıtlamalardan istisna tutulan otel ve konaklama tesislerindeki lokanta yahut restoranların yalnızca konaklama yapan müşteriye yönelik yemek hizmeti verebilmelerine, otel ve konaklama tesislerindeki lokanta yahut restoranların dışarıya paket servisi yoluyla satış yapmalarına müsaade edilmemesine karar verildi. Otel ve konaklama tesislerinde bulunan restoran, lokanta ve başka otel salonlarında saat 22.00’den sonra müzik yayınına (canlı müzik, kayıt dinletilmesi vb. her türlü yayın dahil ) hiçbir koşulda müsaade verilmemesine karar verdik.

Ayrıyeten korona virüs bilim konseyinin tavsiye kararı doğrultusunda mevsimsel tesirlerde göz önünde bulundurularak, 02 Ekim 2020 tarihli ve 0661-10-01 sayılı vilayet hıfzıssıhha konsey kararı ile 02.10.2020 tarihinden itibaren 01 Aralık 2020 tarihine kadar sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşları, birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek olan aktifliklerin ertelenmesine yönelik kararın, 01 Aralık 2020 tarihinden geçerli olmak üzere dernek genel şuralarının ertelenmesine ait durum doğrultusunda; daha evvelden 01.12.2020 tarihine kadar yapılmaması kararlaştırılmış, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst (genel heyet toplantıları dahil ) 01.03.2020 tarihine kadar ertelenmesine kararı oy birliği ile karar verildi” dedi.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.