Beyaz gelinliğini giyinen Erzincan’da kartpostallık görüntüler oluştu

Erzincan’da gece saatlerinde başlayıp sabah saatlerine kadar tesirini sürdüren kar, kenti beyaz örtüyle kapladı. Beyaz gelinliğini giyinen …

Hediye sipariş alışveriş ankara
18.01.2021
A+
A-


Erzincan’da gece saatlerinde başlayıp sabah saatlerine kadar tesirini sürdüren kar, kenti beyaz örtüyle kapladı. Beyaz gelinliğini giyinen Erzincan’da kartpostallık imgeler oluştu.

Türkiye genelinde aralıklarla kendini gösteren kar yağışı Erzincan’da da gece saatlerinde tesirli oldu. Kar yağışıyla birlikte kentte cadde ve sokaklar beyaza büründü. Vatandaşlar güne karla uyanırken kimi semtlerde kar kalınlığı 45 santimetreyi buldu. Araçlarının üzeri büsbütün kardan kapanan vatandaşlar yola çıkmadan evvel bir müddet kar paklığı yaptı. Belediye takımları de ana arterlerde kar küreme ve tuzlama çalışmasına başladı.

Kar kentte sabahın aydınlanmasına yakın saatlerde adeta kartpostallık manzaralar oluşturdu. Erzincan’ın simgelerinden Dörtyol mevkiinde bulunan bakır sürahiyi kar yağışıyla birlikte çekebilmek için fotoğraf severler adeta akın etti.

Bu sene karın geç geldiğini belirten fotoğraf sever bir vatandaş, “Eski kışlar yaşanmıyor artık. Geçen sene umduğumuz kar fotoğraflarını Erzincan’da çekemedik. Bugün çok hoş bir kar yağışı başladı. Bu anı kaçırmamak için sabahın saat 5’inde buraya geldim” dedi.

“Kar köy yollarını ulaşıma kapadı”

Beklenen kar kent merkezinde sevinçle karşılanırken yüksek rakımlı kısımlarda ise zahmete dönüştü. Kar ve tipi hasebiyle Erzincan – Gümüşhane kara yolu Ahmediye Geçidi, Erzincan – Sivas kara yolu Kızıldağ Geçidi ve Erzincan – Erzurum kara yolu Talihe Deresi mevkiinde ağır tonajlı araçlar ilerlemekte zahmet çekerken ulaşımda aksamalar yaşandı.

Kar ve tipi münasebetiyle Refahiye, Kemah, İliç, Tercan, Üzümlü, Çayırlı ve Otlukbeli ilçelerinde toplamda 200’e yakın köy yoluyla ulaşım kesildi.

Şehirlerarası güzergahlarda Karayolları, köy yollarında ise Vilayet Özel Yönetimi takımları tipinin durduğu noktalarda karla gayret çalışmasına start verdi.

Öte yandan Erzincan Ergan Kayak Merkezinde de yağan karla birlikte kar kalınlığı 1 metreye ulaştı. Hafta içi Çarşamba günü bu yılın kayak döneminin açılması için planlama yapıldığı bildirildi.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.