DOLAR

32,3045$% 0.25

EURO

34,8708% -0.87

STERLİN

41,3180£% -0.16

GRAM ALTIN

2.386,07%-3,04

ÇEYREK ALTIN

3.910,00%-1,61

BİTCOİN

2246313฿%-0.06336

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Batman’da milli eğitim çalıştayı yapıldı

Batman Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafından 3 gün sürecek okul öncesi eğitimde mevcut durum ve geliştirilmeye açık alanlar çalıştayı başladı.
15 Temmuz Şehitleri Anaokulunda gerçekleştirilen çalıştayda Batman Valisi Hulusi Şahin ve Batman Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, okul öncesi eğitimin değerine dikkat çekti.
Batman’ın okul öncesi okullaşma oranında Türkiye’nin önde gelen vilayetlerinden biri olduğunu belirten Vali Hulusi Şahin, “Okul öncesi eğitim çalışmalarımızı hem valilik imkanları hem belediye imkanları ile ağır bir biçimde sürdürüyoruz. Bugün gittiğimiz mahallelerde görüştüğümüz mahalle halkıyla onların taleplerini aldığımızda karşımıza birinci taleplerden biri de ana sınıfı ya da anaokulu talebi oluyor. Bilhassa mikrofon verdiğimizde annelerimiz çocukları için ana sınıfı anaokulu istiyorlar yani değerli bir zihniyet ihtilali de o periyot başarılmış. Bina yapabilirsiniz içini de teftiş edebilirsiniz lakin aileleri okul öncesi eğitime ikna etmekte çok değerli bir çalışmadır. Bunu başaramazsanız yaptıklarınız boşa sarfiyat. Buda burada başarılmış şu an prestiji ile Batman okul öncesi eğitime inanmış ve bunun için çocuklarını hevesle göndermeye hazır.

Genç bir nüfus var bizim en büyük zenginliğimiz bu. Bugün geldiğimiz noktada yüzde 94 sayısı yüzde yüzlere gerçek taşımak birinci maksadımız. Artık 3 yaşlarda da büyük sıçramalar yapma amacındayız.

Bunun bize bir öteki getirisi de çocuklarımızın birinci altı yıldaki zihinsel gelişimine katkı sağlamasının ortasındaki ikinci büyük bir katkısı var, o da şu bayanlarımızı ekonomik hayata çok daha sağlam bir halde katacağız. Zira çocuklarını bırakabilecekleri bir devlet kurumu olduğu vakit bayanlarımız ekonomik hayata daha rahat adapte olabiliyorlar.

Bu konuda da çalışmalarımız da hem valilik imkanları hem belediye imkanları ile ağır bir formda sürecektir” dedi.
Okul öncesi eğitimle ilgili konuşan Batman Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran 1- 3 Aralık tarihleri ortasında 20. şuralarını gerçekleştireceklerini söyledi.

Kurtaran, “20. şuramızın da konusu bir nevi okul öncesi eğitimde fırsat eşitliği. Üst başlığı altında temel eğitimde fırsat eşitliği öğretmen niteliğinin geliştirilmesi mesleksel eğitimdeki çalışmalar yani mesleksel eğitimin geliştirilmesi ve öğretmen niteliğinin artırılması öğretmen muvaffakiyetinin artırılması biçimindeki mevzular olacak.

Alışılmış burada temel eğitimle ilgili başlıkta okul öncesi konusu tartışılacak ve en çokta bunun üzerinde durulacak” diye konuştu.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Fedakar öğretmenler, annelerinin adını kütüphanede yaşatacak

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI