Batman Üniversitesi başarılı öğrencileri geziye gönderdi

Batman Üniversitesi mezun durumdaki başarılı 22’si bayan 32 öğrencisi devlet kurumlarını, bürokrasiyi yakından tanımalarını sağlamak gayesiyle …

Hediye sipariş alışveriş ankara
31.05.2021
A+
A-

Batman Üniversitesi mezun durumdaki başarılı 22’si bayan 32 öğrencisi devlet kurumlarını, bürokrasiyi yakından tanımalarını sağlamak gayesiyle Ankara’ya yeniden öğrencilerin tarih şuuru kazandırmak maksadıyla Bursa ve Çanakkale vilayetlerine gönderdi.
Batman Üniversitesi öğrencileri Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığını ziyaret edecek ardından Anıtkabir, 15 Temmuz Şehitler Abidesi, Gölbaşı’nda 15 Temmuz’da bombalanan Özel Harekat Daire Başkanlığını gezecek.
Ziyaretin devamında öğrenciler tarih şuuru kazanmaları gayesiyle Bursa’ya akabinde da Çanakkale’ye gidecek.

“Devlet büyüklerimiz başarılı öğrencilerimizi ağırlayacak”
Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, üniversite olarak başarılı öğrencileri Ankara, Bursa, Çanakkale ve Manisa seyahatine göndereceklerini söyledi.


Bu projenin bir başlangıç olduğunu aktaran Rektör Demir, “Öğrencilerimiz mezun olacaklar sonra da imtihanlara girecekler imtihana girdikleri vakit muhatap olacakları şahıslar, karşılaşacakları durum ile ilgili ön bilgi sahibi olmalarını gelip bu deneyimlerini öteki sınıf arkadaşlarına aktarmalarını amaçlıyoruz. Eğitimde bir sistem vardır bir kişi duyduklarının bir kısmını gördüklerinin bir kısmını lakin deneyim ettiklerinin büyük bir kısmını hafızasına alır ve ömrü boyunca da devam eder. Bu deneyim ile birlikte devlet bürokrasimizin imtihanlara girerken öğrencilerimize soracak sorular karşılarına çıkacak olan muhtemel sorunlar hakkında bu biçimde bilgi sahibi olmalarını amaçlıyoruz.

Temel emellerimizden bir tanesi de bugün mezun oluyor öğrencimiz yarın iş müracaatında bulunacak yarın iş müracaatında bulunacağı vakit önünde öğrencilik dünyası bitiyor bambaşka bir dünya olacak karşısında önümüze çıkacak olan dünya hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmalarını istiyoruz amaçlıyoruz. Arkadaşlarımızdan ricamız bu tecrübeyi kendilerine saklamamalarını istiyor ve başka sınıf arkadaşlarına da paylaşmalıdır.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Programda bir değişiklik olmasa Gençlik ve Spor Bakanımız ile de görüşecekler arkadaşlarımız birlikte kahvaltı yapacaklar. Devlet büyüklerimiz kendilerini ağırlayacaklar.

Önümüzdeki vakit dilimi içerisinde görüşmelerimizi yürütüyoruz. Öğrencilerimiz Dışişleri Bakanlığımıza da gidecekler.

Dışişleri Bakan Yardımcımız ile görüşecekler program dahilinde oradan aldıkları deneyimleri de tekrardan gelip arkadaşlarına aktaracaklar. Oluşacak olan bu müktesebat ile Batman Üniversitesi mezunlarını işe giriş oranlarını da daha yükselmesini bekliyor ve amaçlıyoruz” dedi.

Batman Üniversitesi turizm işletmeciliği kısmını okuyan öğrenci Nermin Barış, farklı yerleri görüp güzel bir tecrübe kazanmayı amaçladıklarını söyledi.
Barış, “Rektör beyefendiye teşekkür ederiz.

Ankara’da birçok tarihi yerler var devlet kurumlarının olduğu yerleri görüp daha çok bilgi sahibi olacağız. Ankara’dan sonra öteki vilayetleri gezme fırsatımız olacak” diye konuştu.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.