Başkent bahara hazırlanıyor

ANKARA (İHA) – Peyzaj ve bakım çalışmalarıyla Başkent’i daha hoş bir kent haline dönüştürmeye yönelik çalışmalara imza atan Ankara Büyükşehir …

Hediye sipariş alışveriş ankara
20.05.2021
A+
A-

ANKARA (İHA) – Peyzaj ve bakım çalışmalarıyla Başkent’i daha hoş bir kent haline dönüştürmeye yönelik çalışmalara imza atan Ankara Büyükşehir Belediyesi, bahar hazırlıklarını sürdürüyor.
ANFA grupları Ankara’nın en kıymetli merkezlerinden biri olan 15 Temmuz Kızılay Ulusal İrade Meydanı’nı geri dönüşümden üretilen ağaç saksılarla ve çiçeklerle süslerken, Güvenpark’ta da ayrıntılı bir havuz paklığı gerçekleştirdi.
Ankara Büyükşehir Belediyesi, bahar hazırlıkları çerçevesinde kentin sembol noktalarından biri olan 15 Temmuz Kızılay Ulusal İrade Meydanı’nda da peyzaj çalışmalarına imza attı. Orta refüjde çiçeklendirme ve çalı dikiminin de yapıldığı meydana ANFA takımları tarafından ağaç saksılar içinde üç top leylandi ve spiral leylandi ağaçları ile petunya, sardunya ve sarmaşık çiçekler yerleştirildi.

Su çizgisinin döşendiği alanda ayrıyeten Güvenpark havuzunda ayrıntılı bir paklık çalışması gerçekleştiren takımlar, kentin merkez noktası olan Kızılay Meydanı’na yeni peyzaj düzenlemesi ve havuz paklığı ile görsel bir estetik kazandırdı.

Hediye sipariş alışveriş ankara

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda 15 Temmuz Kızılay Ulusal İrade Meydanı’na yerli üreticilerden alınan ve 35 metre yüksekliğe kadar çıkan Mabet ağacı diktiklerini belirten Etraf Muhafaza ve Denetim Daire Lideri Hasan Muhammet Güldaş, “Yeni belediyecilik anlayışımız doğrultusunda bütün vatandaşlarımızın birbirlerini daha çok sevmesine, saymasına ve kucaklamasına vesile olsun diye bilhassa Mabet ağacını seçtik.

Tüm bu etraf düzenlemesini yapan ve büyük emek harcayarak hoş bir iş çıkaran ANFA Genel Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.

Bundan sonra daha hoş hepimizi memnun eden işlerde üretmeye devam edeceğiz” dedi.

ANFA Genel Müdürlüğü, kent genelinde gelen talepler doğrultusunda Ahşap Atölyesi’nde üretilen, tabiata ve etrafa hassas ahşap saksı uygulamasına devam edecek.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.