Başkan Oğuz’un şehit aileleri ve gazileri ziyaretinde duygusal anlar

Kahramankazan Belediye Lideri Serhat Oğuz, 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen hain darbe teşebbüsünün 5. yıl dönümünde Akıncı Üssü önünde ve …

Hediye sipariş alışveriş ankara
13.07.2021
A+
A-

Kahramankazan Belediye Lideri Serhat Oğuz, 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen hain darbe teşebbüsünün 5. yıl dönümünde Akıncı Üssü önünde ve terörle çaba sırasında şehit olan kahramanların aileleri ile gazileri ziyaret etti. His dolu anların yaşandığı ziyaretlerde acılarının birinci günkü kadar taze olduğunu söz eden şehit aileleri, teröristlere lanet okudu.
Kahramankazan Belediye Lideri Serhat Oğuz, 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsünün komuta merkezi olan 4. Ana Jet Üs Komutanlığı (Akıncı Üssü) önünde ve terörle gayret sırasında şehit olan kahramanların ailelerini ziyaret etti.
Oğuz, hal hatırlarını sorup sohbet ettiği şehit aileleriyle birlikte şehitler için Kur’an-ı Kerim okuyup, dualar etti. Lider Oğuz ayrıyeten, Kahramankazan 15 Temmuz Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği’ni de ziyaret etti. Burada gazilerle bir ortaya gelen Oğuz, Türk milletinin kendilerine minnettar olduğunu söyledi.
Dernek Lideri Haydar Ünal ve gaziler, ziyareti ve takviyelerinden ötürü Oğuz’a teşekkür etti.
Oğuz, şehit aileleri ve gazileri, 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün engellenmesinin 5. yıl dönümünde 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü kapsamında 13-15 Temmuz tarihleri ortasında düzenleyecekleri etkinliklere davet etti. Ziyaretler sırasında his dolu anlar yaşandı.

Acılarının birinci günkü kadar taze olduğunu anlatan şehit aileleri, gururlu olduklarını tabir ettiler. Teröristlere ve terör örgütlerine lanet okuyan şehit aileleri, “Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Bizlere evlat acısı yaşatan hain katillerin Allah belasını versin.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Hem bu dünyada hem de öteki dünyada iki yakaları bir ortaya gelmesin” dediler.

“Aileleri bizim de ailemizdir”
Lider Oğuz, şehit ailelerinin tüm Türk milletinin ailesi olduğunu belirterek, “Devletimizin ve milletimizin bekası, vatanımızın parçalanmaması, ezanlarımızın susmaması için gözlerini dahi kırpmadan şehadete yürüyen kahramanlarımızı her vakit rahmet, minnet ve hürmetle anıyoruz.


Aziz şehitlerimizin geride kalanları bizlere emanettir, aileleri bizim de ailemiz, anneleri bizim de annemizdir.

Onlar için ne yapsak azdır” diye konuştu.
Kahramankazan halkı, 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün komuta merkezi olan Akıncı Üssü’nden kalkarak sivil vatandaşları, TBMM’yi ve devlet kurumlarını bombalayan savaş uçaklarını engellemeye çalışırken destansı bir direnişe imza atmışlardı.

Darbeci hainler tarafından üs önünde bekleyen vatandaşlara açılan ateş sonucu Kahramankazanlılar 9 şehit vermiş, 92 kişi de gazi olmuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.