Başakşehir Belediyesinden Başakşehirlilere özel yeşil alan

Başakşehir Belediyesi, ilçenin huzur köşesi Şamlar Tabiat Parkı’nda ilçe sakinlerine özel bir aktiflik alanı oluşturdu. Piknik alanlarından …

Hediye sipariş alışveriş ankara
27.06.2021
A+
A-

Başakşehir Belediyesi, ilçenin huzur köşesi Şamlar Tabiat Parkı’nda ilçe sakinlerine özel bir aktiflik alanı oluşturdu. Piknik alanlarından yürüyüş parkurlarına, tarihi yerlerden eşsiz tabiat görüntüsüne kadar birçok özelliğe sahip 5. Kapı, Başakşehirlilere yeşille iç içe keyifli bir gün vaat ediyor.
Başakşehir Belediyesi, İstanbul’un en hoş florasına sahip Şamlar Tabiat Parkı 5. Kapı’da tabiatla iç içe bir aktiflik alanı oluşturdu.
Tabiatın merkezinde yer alan ve yalnızca Başakşehirlilerin kullanabileceği alan, konuklarına yeşillikler içinde rahat bir nefes alma imkanı sunuyor.

Şamlar’ın eşsiz görüntüsü büyülüyor
Şamlar Tabiat Parkı, Başakşehirlileri kuş cıvıltıları ve tabiatın eşsiz hoşluğuyla karşılıyor.


Yeşilin her tonuna kucak açan 5. Kapı’da, konukların keyifli bir gün geçirmesi için her detay düşünüldü. Alan içerisinde; 3 bin 250 metre uzunluğunda yürüyüş parkurunun yanı sıra 3, 6 ve 9 kilometreden oluşan 3 treeking parkuru yer alıyor.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Ayrıyeten çocukların doğayı keşfetmesini sağlayacak oyun alanları ve Şamlar’ın eşsiz görüntüsünü gözler önüne seren seyir terası da bulunuyor.

Mangal yapmak ve ateş yakmak yasak
Şamlar Tabiat Parkı 5. Kapı’da, beklenen bir yangın ve etraf kirliliğin önüne geçmek için mangal yapmaya ve ateş yakmaya müsaade verilmiyor.


Dumansız hava alanı olarak belirlenen alan, Başakşehirlilere yanlarında getirdikleri piknik materyalleriyle keyifli bir gün geçirme imkânı sağlıyor.

Tabiat ve tarih iç içe
Şamlar Tabiat Parkı, yalnızca doğal hoşlukları değil, ecdat yadigârı yapıtları de yakından görme fırsatı sunuyor.


Alana 7 kilometre uzaklıkta bulunan 2. Mahmut devrinden kalma bendi ziyaret etmek isteyenler, yeşillikler içinde tarihi bir seyahate çıkabiliyor.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.