NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI

Nallıhan Bilgi Yarışması

Bakım treninin üzerine çıkan vatandaş akıma kapılarak ağır yaralandı

Yürekleri ağza getiren vaka akşam saatlerinde Kadıköy’de bulunan Marmaray hattı üzerinde meydana geldi. Bir kişi şimdi bilinmeyen bir nedenden …

01.07.2020
A+
A-


Yürekleri ağza getiren vaka akşam saatlerinde Kadıköy’de bulunan Marmaray hattı üzerinde meydana geldi. Bir kişi şimdi bilinmeyen bir nedenden ötürü yüksek güvenlik tedbiri olan demir parmaklıkları geçerek rayların üzerinde bulunan bakım treninin üzerine çıktı ve yüksek tansiyon hattına dokundu. Büyük bir patlama sesinin duyulması üzerine hadise yanına çok sayıda itfaiye, sıhhat ve polis ekipleri sevk edildi. Ağır yaralanan vatandaş itfaiye ekiplerince alınarak sıhhat ekiplerine teslim edildi.

Marmaray hattından gelen patlama sesi yürekleri ağza getirdi

Acı vaka, akşam 23.45 sularında Kadıköy, Rasimpaşa Mahallesi, Ayrılık Çeşme Sokağı üzerinde mekan alan Marmaray hattında meydana geldi. Otuzlu yaşlarda olduğu varsayım edilen üzerinden kimlik çıkmayan bir vatandaş, demir bariyerlerle, dikenli tellerle korunan demir yolu hattına girdi. Şimdi bilinmeyen bir nedenden ötürü rayların üzerinde bulunan bakım lokomotifinin üzerine çıkan vatandaş, yüksek tansiyon hattına dokundu. Dokunmasının derhal akabinde büyük bir patlama ile alev ve dumanların arasında kalan vatandaşa evvel Marmaray hattının güvenlik vazifelileri müdahale etti. İhbar üzerine güçlü vukuatın meydana geldiği noktaya çok sayıda itfaiye, sıhhat ve polis ekibi sevk edildi. Hattın elektriğinin kısa müddette kesilmesinin üzerine itfaiye neferleri ağır yaralı vatandaşı lokomotifin üzerinden alarak vukuat alanında hazır bekleyen sıhhat ekiplerine teslim etti. Vücudunda çok fazla yanık olan vatandaşın üzerinden kimlik çıkmazken Kartal Dr. Lütfi Kırdar Kent Hastanesi’ne götürüldü. Durumunun önemli olduğu öğrenilen yaralı vatandaşın demir bariyerleri aşarak yasak olan ortama neden girdiği ve yüksek tansiyon hattına neden dokunduğu araştırılıyor.

Görgü tanığı Elalmış: Çok büyük bir patlamaydı

O anlara şahit olan Rıdvan Elalmış, “Camdan bakıyordum, vagonun üzerine evvel ayakkabılarını attı daha sonra yüksek tansiyon hattını tuttu. Tutunca da birden patladı, büyük bir patlamaydı. Devamlı buraya bu türlü kişiler giriyor ya Söğütlüçeşme’den ya da Haydarpaşa’dan giriyorlar buradaki demirleri, kabloları devamlı çalıyorlar. Sabah dörde beşe kadar gelip bir şeyler içiyorlar sonra sonuç bu türlü oluyor.” sözlerini kullandı.

O anlar vatandaşın cep telefonu kamerasına anbean yansıdı

Güçlü hadisenin meydana geldiği dakikaları anbean cep telefonu kamerasına kaydeden vatandaşlar, itfaiye ve polis ekibinin çalışmasını da meraklı gözlerle pencere ve balkonlardan takip etti. Yaklaşık 30 dakika boyunca seferlerin durdurulduğu Marmaray hattında akış tekrardan olağana dönerken, vukuat konumu inceleme ekipleri geniş güvenlik tedbiri altında yaşanan hadiseyle ilgili tüm delilleri titizlikle topladı.

Nallıhanhaber Whatsapp

NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASINALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.