DOLAR

32,5115$% 0.19

EURO

34,8433% 0.33

STERLİN

40,7293£% 0.66

GRAM ALTIN

2.490,43%1,16

ÇEYREK ALTIN

4.232,00%0,32

BİTCOİN

2019645฿%-1.52197

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Bakan Özer’den Şanlıurfa’ya yeni eğitim yatırımları müjdesi

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Şanlıurfa’ya yeni eğitim yatırımlarının muştusunu verdi.
Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Şanlıurfa Valiliğinde düzenlenen Vilayet Eğitim Kıymetlendirme Toplantısına katıldı.
Toplantı sonrası açıklamada bulunan Bakan Özer Şanlıurfa’ya eğitim alanında yapılacak projelerin muştusunu verdi.

Şanlıurfa’ya 73 tane yeni eğitim ünitesi kazandırılacak
Şanlıurfa’ya 2022 yılı içerisinde mevcut yatırımlara ek olarak 73 tane yeni eğitim ünitesi yapacaklarını söyleyen Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “14 tane yeni ilkokul, 19 tane yeni ortaokul, 1 tane lise ve 39 tane anaokulu olmak üzere toplam 73 tane yeni eğitim ünitesini Şanlıurfa’ya kazandırmış olacağız.


Şanlıurfa’nın 2021 yılı içerisinde almış olduğu bakım, tamir, yıkım, üretimle ilgili yaklaşık 200 milyon liralık bir ödeneği göz önüne alındığı vakit bu gün itibariyle Şanlıurfa’ya 1 milyar TL’nin üzerinde yeni yatırım kazandırmış oluyoruz. Bu yatırımların Şanlıurfa’mıza iyi, uğurlu olmasını diliyorum. Şanlıurfa’mızın çok daha fazlasına muhtaçlığı var. Bunu bugün görmüş olduk. İnşallah bu yatırımlar süratli bir biçimde ilerledikten sonra daima temas halinde olacağız ve Şanlıurfa’mızın ek öbür muhtaçlıklarını gidermek için bakanlığımızın tüm imkanlarını seferber edeceğiz” dedi.

5 bilim sanat merkezi ile 2 rehberlik ve araştırma merkezi daha yapılacak
Şanlıurfa’ya bilim sanat ve rehberlik için de yeni yatırımlar yapılacağını müjdeleyen Bakan Özer, “Bu yatırımlara ek olarak, bildiğiniz üzere Ulusal Eğitim Bakanlığı özel yetenekli öğrenciler için etkin olarak kullandığı bilim sanat merkezleri var.


Burada özel yetenekli öğrenciler akşamları ve ya hafta sonları eğitim alıyorlar. Şanlıurfa’da şu anda 5 tane bilim sanat merkezimiz var. Üç tane daha ek sanat merkezi kurma kararı aldık. Eyyübiye ilçemize 1 tane, Suruç ilçemize 1 tane, Ceylanpınar ilçemize de 1 tane bilim sanat merkezi kuracağız. Bunları inşallah bu ay içerisinde tamamlayacağız ve Şanlıurfa’nın bilim sanat merkezi sayısı 5’ten 8’e çıkmış olacak. Tekrar yalnızca eğitim çağı nüfusu için değil vatandaşlarımız için de teşhis ve yönlendirmede etkin olarak kullandığımız rehberlik ve araştırma merkezlerimiz var. Bilhassa özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerimizle irtibatlı olarak kullandığımız Şanlıurfa’da 5 tane rehberlik ve araştırma merkezlerimiz var. Akçakale ve Karaköprü’ye birer tane daha rehberlik ve araştırma merkezi kuracağız. Münasebetiyle Şanlıurfa’daki rehberlik ve araştırma merkezlerimiz de 7’ye çıkmış olacak. Sonuç olarak Şanlıurfa’da gerçekten bugün çok bereketli. Şanlıurfa için, eğitim öğretimi için, yatırımlar için çok bereketli bir gün oldu ve 73 tane yeni eğitim ünitesi, 3 tane yeni lise ve 2 tane yeni rehberlik ve araştırma merkeziyle inşallah faal olarak yol aldıktan sonra Şanlıurfa’daki öğrenci başına düşen öğrenci sayısı eğitime erişimin kolaylaşması bağlamında inşallah yeni bir devir başlamış olacak. Ben tekrar bu süreçteki emekleri ve çabalarından ötürü valimize teşekkür ediyorum. Mevcut okulların niteliğinin arttırılmasında katkılarından ötürü ve arsa bulma bağlamında bize her vakit takviye olan Büyükşehir Belediye Liderimize çok teşekkür ediyorum. Belediye liderlerimize çok teşekkür ediyorum. Şanlıurfa’daki süreçleri daima birlikte değerlendirdiğimiz, Ankara’da taleplerini bize ileten, eksikliklerin giderilmesi noktasında her vakit temas halinde olduğumuz milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum. Bu süreçleri muvaffakiyetle yöneten Vilayet Ulusal Eğitim Müdürümüze, çalışma arkadaşlarıma, İlçe Ulusal Eğitim müdürlerimize çok teşekkür ediyorum. Yatırımların Şanlıurfa’ya iyi olmasını diliyorum” diye konuştu.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Nallıhan’da öğrencilere bu seminer katkı sağlayacak

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI