DOLAR

32,3045$% 0.25

EURO

34,8708% -0.87

STERLİN

41,3180£% -0.16

GRAM ALTIN

2.386,07%-3,04

ÇEYREK ALTIN

3.910,00%-1,61

BİTCOİN

2244442฿%0.07481

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Bakan Özer, “Tüm önlemleri alarak bazen önlemleri revize ederek yüz yüze eğitime devam etme kararlılığı içerisindeyiz”

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Ataşehir’de Ahmet Keleşoğlu Fen Lisesi temel atma merasimine katıldı. Merasimde konuşan Bakan Özer, “Şu anda okulları yüz yüze açık tutmadaki en büyük avantajımız toplumun çok çok üzerinde aşılanma oranına sahip olan öğretmenlerimizin bu durumudur. Tüm tedbirleri alarak bazen tedbirleri revize ederek yüz yüze eğitime devam etme kararlılığı içerisindeyiz” dedi.
Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Ataşehir’de yapılacak olan Ahmet Keleşoğlu Fen Lisesi temel atma merasimine katıldı.

“İstanbul eğitimimizde de önder kent.

2 milyon 791 bin öğrencimiz var”
Merasimde konuşan Vali Yerlikaya, “İstanbul’un var olan on beş Fen Lisesinin yanına, on altıncısını eklemek üzere heyecanımız büyük.
İstanbul’umuzda, Anadolu tarafımızda sekiz, Avrupa tarafımızda yedi Fen Lisemiz var. Ve Anadolu tarafında dokuzuncu lisemiz olacak. 25 bin metrekarelik bu özel mimari tasarım. Bakanlığımız da onayladı. Ve çok süratli bir formda vaad edilen takvimden de evvel Allah’ın müsaadesiyle biteceğine biz yürekten inanıyoruz.
Tıpkı vakitte İstanbul’un dışından gelen yahut İstanbul’un uzak yerlerinden gelen kız ve erkek öğrencilerimiz için de 100’er kişilik, 200 kapasiteli yurdumuz da var.

Bedelli kardeşlerim İstanbul eğitimimizde de önder kent. 2 milyon 791 bin öğrencimiz var. Bugün 3 Kasım, üç gün sonra eğitim öğretime başlamamızın ikinci ayını hamd olsun bitirmiş olacağız. Sayın Bakanımız vazifeye geldiği birinci gün ‘yüz yüze eğitim olmazsa olmazımız dedi. ‘Aşıyla güçlüyüz, daima birlikte salgınla çabadan yılmak yok.

Çocuklarımızı, gençlerimizi de yüz yüze eğitimden geri kalmak yok’ dedi. Çok güzel gidiyoruz. Allah nazardan saklasın. 102 bin 553 derslik, hepsi aktif. Öğretmenlerimiz sizleri seviyoruz. Sayın Bakanımızın birinci, ikinci doz hatta üçüncü dozla ilgili açıkladığı sayılarda da görüyoruz ki hakikaten çocuklarımıza, gençlerimize büyük kıymet ve yüz yüze eğitime de çok büyük ehemmiyet veriyorsunuz” dedi.

“Eğitim sistemimizdeki 1.2 milyon öğretmenimizin yüzde 92’si ya en az iki doz aşı olmuştur yahut da antikor oluşturmuştur”
Merasimde konuşa Bakan Özer, “6 Eylül’den itibaren yüz yüze eğitime 81 vilayette tüm sınıf düzeylerinde, tüm kademelerde haftada beş gün olarak devam ediyoruz.


Bir nokta iki milyon öğretmenin olduğu bir eğitim sisteminden bahsediyoruz. Bu kararlılığımızın ardındayız ve bu süreçteki en büyük avantajımız öğretmenlerimizin aşılanma oranları. Bugün itibariyle bir doz aşısını olmuş olan öğretmenimiz yüzde 93, iki doz aşısını olmuş öğretmen oranımız ise yüzde 87. Aşı olmamış lakin bağışıklık kazanmış ve antikoru olan öğretmen oranımız ise yüzde 5. Münasebetiyle eğitim sistemimizdeki 1.2 milyon öğretmenimizin yüzde 92’si ya en az iki doz aşı olmuştur yahut da antikor oluşturmuştur.

Şu anda okulları yüz yüze açık tutmadaki en büyük avantajımız toplumun çok çok üzerinde aşılanma oranına sahip olan öğretmenlerimizin bu durumudur” dedi.

“Tüm tedbirleri alarak bazen tedbirleri revize ederek yüz yüze eğitime devam etme kararlılığı içerisindeyiz”
Bakan Özer konuşmasının devamında, “Biraz evvel öğrencilerimizle de muhabbet ettik.


Sahiden öğrencilerimiz okulların açılmasından çok büyük memnunluk duyuyorlar. İnşallah bu kararlılığımızın gerisinde devam ederek eğitim öğretim yılının sonuna kadar mümkün olduğu kadar, tüm tedbirleri alarak bazen tedbirleri revize ederek yüz yüze eğitime devam etme kararlılığı içerisindeyiz”
2000’li yıllarda beş yüz bin öğretmen varken eğitim sistemi içerisinde bugün itibariyle 1.2 milyon öğretmen var.

Yani şu andaki eğitim sistemimizin içerisindeki öğretmenlerimizin yaklaşık yüzde 73’ü son yirmi yıl içerisinde eğitim sistemine dahil oldular. Yani son yirmi yıldaki eğitimdeki kitleselleşme evresi kaliteye karşın yapılmış bir büyüme değildir. Tam bilakis kaliteyi odağına alan bir büyümedir” dedi.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Nallıhan’a atama yapıldı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI