Ayasofya İçin Kampanya video

İstanbul’un fethinin sembolü olan Ayasofya Camii’nin yeniden ibadete açılması için Twitter üzerinden girişim başlatıldı.

Hediye sipariş alışveriş ankara
04.05.2014
A+
A-

SosyalPencere adlı kullanıcının 171 gündür aralıksız olarak her akşam saat 20:00’de başlattığı ve güncel bir soruna parmak bastığı etiket çalışmasının dün akşamki başlığı #AyasofyaİbadeteAÇILSIN’dı.

#AyasofyaİbadeteAÇILSIN etiketi, ilk 14 dakika içinde, Türkiye ve Dünya TT’sine girmeyi başardı.

Saat 20:45’ten itibaren Türkiye’ TT listesinde 1. sıraya oturan #AyasofyaİbadeteAÇILSIN etiketi, Dünya TT listesi’nde uzun süre kalmayı başardı.

80 SENELİK HASRET BİTSİN

Hediye sipariş alışveriş ankara

Peygamber Efendimizin (sav) müjdesine nail olan Fatih Sultan Mehmet, 29 Mayıs 1453’te fethettiği İstanbul’da ilk işlerden biri olarak, Roma İmparatorluğunun en görkemli ibadethanesi Ayasofya’yı camiye dönüştürmüş ve ilk cuma namazını da kendisi kıldırmıştı.

Tam 477 sene Fethin sembolü olarak müslümanları kucaklayan Ayasofya önce 1930’da restorasyon bahane edilerek ibadete kapatıldı, ardından 24 Kasım 1934’te Bakanlar Kurulu’nun 7/1589 sayılı kararıyla müzeye dönüştürüldü.

O günden bu güne geçen 80 hüzünlü sene, hasretle müslümanların yolunu gözleyen mahzun Ayasofya’nın bir an önce ibadete açılması herkesin beklentisi.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER
ETİKETLER: , ,


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.