Avusturya’da Covid-19 kısıtlamaları 24 Ocak’a kadar uzatıldı

Avusturya Sıhhat Bakanı Rudolf Anschober, 18 Ocak tarihinde sona ermesi planlanan korona virüs (Covid-19) kısıtlamalarının 24 Ocak’a kadar …

Hediye sipariş alışveriş ankara
05.01.2021
A+
A-


Avusturya Sıhhat Bakanı Rudolf Anschober, 18 Ocak tarihinde sona ermesi planlanan korona virüs (Covid-19) kısıtlamalarının 24 Ocak’a kadar uzatıldığını açıkladı.

Korona virüs ile çabaya devam eden Avusturya hükümeti, Covid-19 kısıtlamalarının mühletinin uzatıldığını açıkladı. Avusturya Sıhhat Bakanı Rudolf Anschober yaptığı açıklamada, 18 Ocak tarihinde sona ermesi planlanan kısıtlamaların 24 Ocak’a kadar uzatıldığını duyurdu. Kısıtlamalar kapsamında ülke genelinde dükkanlar, marketler ve restoranlar kapalı kalmaya devam edecek. Seyahat kısıtlamaları kapsamında riskli bölge ilan edilen ülkelerden Avusturya’ya gelen ziyaretçiler ise, ülkeye varışlarının akabinde 10 gün müddet ile karantinada tutulacak.

Ülkede Covid-19 test sonucu negatif olan vatandaşların dükkan, market ve restoranlara gidebileceği, negatif test sonucu olmayanların ise 24 Ocak’a kadar meskenlerinde kalacağı belirtilmişti. Bakan Anschober, muhalefetin ısrarı üzerine bu planların iptal edildiğini belirtti.

Avusturya’da muhalefet tarafından dün yapılan açıklamada, kısıtlamaların yalnızca Covid-19 testine girmeyenlere uygulanmasının virüsün yayılmasını engellemek ismine uygun bir tercih olmadığı belirtilmişti. Anschober ise, hükümetin ülke genelinde günlük olay sayısının binin altına inmesini ve 7 günlük hadise sayılarında her 100 bin olayda 100 şahsa düşürülmesinin planladığını aktarmıştı.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.