ATO Başkanı Baran, Dünya Pentatlon Şampiyonu Sertkaya ile görüştü

Ankara Ticaret Odası (ATO) İdare Heyeti Lideri Gürsel Baran, 11 yaş kategorisinde çağdaş pentatlon dünya şampiyonu olan Türk sportmen Mustafa …

Hediye sipariş alışveriş ankara
11.10.2021
A+
A-

Ankara Ticaret Odası (ATO) İdare Heyeti Lideri Gürsel Baran, 11 yaş kategorisinde çağdaş pentatlon dünya şampiyonu olan Türk sportmen Mustafa Sertkaya’yı makamında konuk etti.
ATO Lideri Baran, Almanya’da yapılan Biathle Triathle Dünya Şampiyonası’nda dünya şampiyonu, İspanya’da gerçekleşen yarışta da Avrupa şampiyonu olan 11 yaşındaki çağdaş pentatlon sportmeni Mustafa Sertkaya’yı babası Uğur Sertkaya, dedesi Mustafa Sertaya ve amcası Necati Sertkaya ile birlikte makamında konuk etti.
Dünya ve Avrupa şampiyonalarında elde ettiği muvaffakiyetler nedeniyle minik sporcuyu tebrik eden ve armağan veren Baran, Mustafa Sertkaya’nın spor hayatı hakkında bilgi aldı. Baran, Mustafa Sertkaya’nın yüzme, koşu ve atış olmak üzere üç başka etaptan oluşan müsabakalarda sergilediği muvaffakiyetin ve bu başarıyı elde etmek için ortaya koyduğu azmin öteki çocuklara ve gençlere örnek olduğunu kaydetti. Her alanda yeni sportmenler yetişmesi için amatör sporların ve amatör spor kulüplerinin değerine dikkat çeken Baran, Ankara’nın son yıllarda yetiştirdiği sportmen sayısı prestijiyle sporun da başşehri haline geldiğini aktardı.
Spor insanlarının kulüplerin, işletmelerin, spor eserleri ve tesislerinin bir spor iktisadı oluşturduğuna dikkat çeken Baran, “Dünyada yalnızca spor turizmi için 200 milyar dolarlık bir gelirden bahsediliyor.
19 Mayıs Stadyumu yerine yenisi yapılmak üzere yıkıldı fakat şimdi bu mevzuyla ilgili bir adım atılmadı. Başkent’te çağdaş bir stadyumun olmayışı ve memleketler arası karşılaşmaların yapılmayışı büyük eksiklik. Ankara’da 26 yıldır ulusal maç oynanmadı. Ben inanıyorum ki eskisinin yerine yapılacak çağdaş bir stadyum tesisiyle Ankara, spor turizminden de hisse alabilir ve iktisadı hareketlenir” dedi.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.