Atıklar Çankaya’da dönüşecek

Çankaya Belediyesi’nin düzenlediği Avrupa Atık Azaltım Haftası kapsamındaki aktiflikte vatandaşlar tarafından merkeze getirilecek atıklar geri …

Hediye sipariş alışveriş ankara
26.11.2021
A+
A-

Çankaya Belediyesi’nin düzenlediği Avrupa Atık Azaltım Haftası kapsamındaki aktiflikte vatandaşlar tarafından merkeze getirilecek atıklar geri dönüşüme kazandırılacak.
Marmara Belediyeler Birliği’nin (MBB) Türkiye Koordinatörü olduğu Avrupa Atık Azaltım Haftası kapsamındaki etkinlikler, bu yıl 20-28 Kasım tarihleri ortasında “Döngüsel Topluluklar” teması ile gerçekleştiriliyor.
Avrupa’da atık tedbire konusunda farkındalık oluşturmayı ve bir hafta boyunca sürdürülebilir kaynak ve atık idaresi hakkında bilinçlendirme aksiyonlarının uygulanmasını teşvik etmeyi amaçlayan hafta kapsamında Çankaya Belediyesi de aktiflik düzenliyor. 28 Kasım Pazar günü Birlik Mahallesi’ndeki 1. sınıf atık getirme merkezinde düzenlenecek aktiflikte vatandaşlar tarafından merkeze getirilecek dönüştürülebilecek atıklar geri dönüşüme kazandırılacak.

Atık getirene geri dönüştürülmüş hediye
Merkeze getirilecek kağıt, plastik, metal, cam, dokuma atıkları, atık piller, atık elektrikli ve elektronik eşyalar, atık ilaçlar, bitkisel atık yağlar ve ömrünü tamamlamış lastikler üzere geri dönüşebilir tüm atıklar için vatandaşlara geri dönüştürülmüş gereçten yapılmış bloknot armağan edilecek.


Hediye sipariş alışveriş ankara

Ayrıyeten aktiflik müddetince vatandaşlara atık cinslerini ve nereye bırakılabileceğini tanıtıcı broşürler de dağıtılacak.

“Atıklara tekrar hayat verin, geri dönüştürün” ismiyle gerçekleştirilecek aktiflikle toplanan atık ölçüsünü attırmanın yanı sıra yine kullanım, geri dönüşüm ve bilinçlendirme süreçleri hakkında farkındalık oluşturulması hedefleniyor.


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir.  Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.