Atalarının izinde 17. defa zafere yürüdüler

Afyonkarahisar’da Büyük Taarruz ve Zafer Haftası aktiflikleri kapsamında 17. Zafer Yürüyüşü gerçekleştirildi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen …

Hediye sipariş alışveriş ankara
27.08.2021
A+
A-

Afyonkarahisar’da Büyük Taarruz ve Zafer Haftası aktiflikleri kapsamında 17. Zafer Yürüyüşü gerçekleştirildi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen binlerce vatandaş Kurtuşu Savaşı destanının yazılığı zafer yolundan Kocatepe’ye yürüdü.
Büyük Taarruz ve Zafer Haftası kutlamaları kapsamında Şuhut ilçesine bağlı Çakırözü köyünden Kocatepe’ye zafer yürüyüşü gerçekleştirildi.
Bu yıl 17. düzenlenen yürüyüşe Türkiye’nin dört bir yanından iştirak oldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) askeri bandosunun çaldığı marşlar ile başlayan yürüyüşte Kurtuluş Savaşı’nın verildiği periyotta Türk askerinin giyindiği kıyafetleri giyen askerler yürüyüşün en başında yerini alırken onları vatandaşlar takip etti.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Yürüyüşe katılanları Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Mehmet Keklik ve protokol üyeleri uğurladı.

Cetlerinin müsaadeden yaklaşık 13 kilometrelik bir yolu yürüyerek Kocatepe’ye ulaşmak isteyen vatandaşların yürüyüşlerinin yaklaşık 3 saat sürmesi planlanıyor.

Yürüyüşe katılan vatandaşlar ise büyük bir gurur ve sevinç yaşadıklarını söz ederek, yürüyüşün manevi kıymetlerinin kendileri için çok fazla olduğunu söylediler.

Öte yandan, yürüyüşe her yaş kümesinden iştirak olduğu gözlenirken birtakım ailelerinin çocukları iel birlikte yürüyüşe katıldıkları gözlendi.


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir.  Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.