AŞTİ Mamak’a taşınıyor

Hediye sipariş alışveriş ankara
26.04.2014
A+
A-

asti
ATO’nun nisan ayı toplantısına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “AŞTİ’yi Mamak’a taşıyacağız. Ulus’taki binaları yıkıp, Ankara’nın en büyük meydanını yapacağız. Bir tek Atatürk heykeli kalacak” dedi.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclisi nisan ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katıldığı toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ATO, ASO, TOBB ile işbirliğinin yeni dönemde de birebir devam edeceğini açıkladı. Bu yıl üçüncüsü yapılacak Ankara Alışveriş Festivali hazırlıklarına da değinen, geçen yıl ATO’da dedikodular olduğunu ve bu dedikoduların bu sene olması halinde yardımda bulunmayacağını belirtti. Gökçek şunları söyledi:

PROJEYİ BİR AN ÖNCE BAŞLATIN

“Siz teklifinizi ortaya koyun. Ben meclise sunacağım. Siz ne kadar veriyorsanız biz de aynı katkıyı sunarız. Yalnız geçen sefer çok dedikodu oldu. Yine dedikodulara meydan verecekseniz yardım yapmam. Bir heyet kurun, içinde daha önce itiraz eden üyeler de olsun, harcamaları birlikte yapsınlar ki dedikodusu olmasın. Başka türlü dedikoduları engellemek mümkün değil. Rencide oluyor ve alınıyoruz. Bunu yapmaya kimsenin hakkı yok. Bütün meclisin birliği ile olduğu takdirde yanınızdayım, ne kadar verirseniz biz de aynısını veririz. Daha önce başlayan yatırımlardan fuar alanında ihale aşamasına gelindi ve proje süratle bitirilecek. ATO’ya devrettiğimiz, prestij projelerden 333 Ankara Kulesi içinse her türlü desteği vereceğiz. İmar düzenlemeleri bittikten sonra bir an önce projeyi başlatmanız lazım. Yürütmeyi durdurma almadan inşaata başlamanız lazım. Yürütmeyi durdurma kararlarından kurtulduk diye seviniyorduk. Yine çok sık gelmeye başladı.

Hediye sipariş alışveriş ankara

ANKARA’NIN EN BÜYÜK MEYDANI

Şehir merkezinde bulunan galerileri, Gölbaşı ve Çubuk’ta yapılacak olan oto galerilerine taşıyacağız. Şehirlerarası terminalini (AŞTİ) Mamak’ın çıkışında NATA VEGA’nın bitişiğinde bulunan yeni bir terminal yerimiz var oraya taşıyacağız. Bunu da bir yıl içinde gerçekleştireceğiz. AŞTİ’den boşalan yere de küçük esnaf için yer yapmak istiyorum. Çünkü Ulus’taki mevcut olan 100. Yıl Çarşısı bize geçti. Orayı tasfiyeye başlayıp yıkacağız. Karşısında Ulus Çarşısı, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü, Anafartalar Çarşısı ve Gümrük Bakanlığı’na ait teneke binaları yıkacağız. Sadece yer altına dev bir otopark yapıp üstünü tamamen meydan yapacağız. Yan kısımlarında Ankara evi tarzında 2 katlı lokantalar fast food, kuruyemişçi, dondurmacılar haline getireceğiz. Burası Ankara’nın en büyük meydanı olacak. Bir tek Atatürk heykeli kalacak.”

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER
ETİKETLER: , , , ,


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.