DOLAR

32,8793$% 0.2

EURO

35,2247% 0.03

STERLİN

41,6396£% -0.08

GRAM ALTIN

2.492,47%0,12

ÇEYREK ALTIN

4.041,00%-0,10

BİTCOİN

2125989฿%-0.90278

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

ASOSEM Malatya’ya model oluyor

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ve Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, ASO 1.OSB’de yer alan ASO Sürekli Eğitim Merkezi’nin (ASOSEM) eğitim faaliyetlerini yerinde görüp tecrübelerini Malatya sanayicileri ile paylaşmak amacıyla ASO 1.Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti.

Ziyarette Malatya’da kurulacak eğitim merkezinde yürütülecek çalışmalar hakkında fikir alış verişinde bulunulurken ziyarete ASO 1.OSB Başkanı Niyazi Akdaş ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyarete Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ve Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu’nun yanı sıra Sincan Kaymakamı Abdullah Küçük, ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, ASO 1.OSB Bölge Müdürü Cüneyt Çalık ,Müdür Yardımcısı Kamil Sunal ve ASOSEM Müdürü Ruhi Kılıç katıldı.

Ziyarette açıklamalarda bulunan ASO 1.OSB Başkanı Niyazi Akdaş,”Bizden önceki yönetimlerde olduğu gibi ASO 1.OSB Yönetim Kurulu olarak önem verdiğimiz konulardan başında eğitim gelmektedir. Bir ülkenin geleceğinin o ülke insanlarının alacakları eğitime bağlı olduğu gerçeğine inanıyoruz. Sanayicilerimizin yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri olan nitelikli eleman bulamama sorunu olduğunun ve çözümünün mesleki eğitimden geçtiğinin bilincindeyiz. Bölgemizde yer alan, çıraklık okulundan Meslek Yüksekokuluna kadar her alanda mesleki ve teknik eğitim kurumları ile ülkemize rol model oluşturacak eğitim faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Eğitim merkezlerimizde önce kendi sanayicimizin nitelikli iş gücünü yetiştirmeyi sonra Türkiye’deki diğer sanayi bölgelerinin nitelikli iş gücünü yetiştirmeyi hedefliyoruz. ASOSEM sadece Ankara’ya değil Türkiye’ye de örnek olacak. Malatya’da kurulacak eğitim merkezi için gerekli tüm destekleri sağlamaya hazırız” diye konuştu.

Eğitim merkezlerinin Türkiye’ye rol model olduğunu kaydeden Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, ”ASO 1.OSB’de yer alan eğitim merkezleri Türkiye’ye rol model oldu. Yakın zamanda Malatya’da faaliyete geçireceğimiz eğitim merkezimizde sizleri model aldık. Tecrübelerinizden faydalanmak istedik. Burada yer alan eğitim merkezleri bizleri çok etkiledi. Gerek Türkiye’nin nitelikli iş gücü sorununa çözüm bulmak açısından gerekse yalın üretim ile verimliliği arttırma açısından düşünülmüş eğitim merkezleriniz var. Eğitime yapmış olduğunuz değerli katkılardan dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Göynük’te doğum gününe çok ağır ceza!

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI