Artvin’de emekli öğretmen Rifat Koçak 56 yıldır takım elbisesini ve kravatını çıkartmıyor

Artvin’in Yusufeli ilçesinde 80 yaşındaki emekli öğretmen Rifat Koçak ekip elbisesi ve kravatını yarım asırdır üzerinden çıkartmıyor. Her gün …

Hediye sipariş alışveriş ankara
25.11.2021
A+
A-

Artvin’in Yusufeli ilçesinde 80 yaşındaki emekli öğretmen Rifat Koçak ekip elbisesi ve kravatını yarım asırdır üzerinden çıkartmıyor. Her gün tıraş olan Koçak, 56 yıldır bu alışkanlığını sürdürüyor.
Artvin’in Yusufeli ilçesinde yaşayan 80 yaşındaki emekli öğretmen Rifat Koçak, meslek hayatı boyunca giydiği ekip elbise ve kravatını emekli olduktan sonra bile çıkartmadı.
56 yıldır sürdürdüğü bu alışkanlığı kente büyük ilgiyle karşılanıyor. Günlük mesken hayatı olmak üzere dışarı bile ekip elbise ve kravatıyla çıkmayan 80 yaşındaki emekli öğretmen, mesleğini çok sevdiğini söz etti. Küçük yaştan itibaren hayalini kurduğu öğretmenlik mesleğini yapmanın memnunluğu yaşarken emekli olmasına karşın öğrencileri tarafından her 24 Kasım’da ziyaret ediliyor.

1965 yılında başladığı öğretmenlik mesleğine bir çok vilayet, ilçe ve köy okulunda vazife yapan Koçak, öğretmenlik mesleğini muma benzetiyor.
Yandıkça etrafa ışık verdiğini söz eden Koçak, “İlçede beni herkes tanır.

Hediye sipariş alışveriş ankara

56 yıldır kimse beni tıraşsız görmemiştir. Kıyafetim bugün neyse her vakit odur” dedi.

Öğretmenlik kutsal bir meslek olduğunu söz eden Koçak, meslektaşlarından buna riayet etmelerini istedi.
80 yaşındaki emekli öğretmen Rifat Koçak’a her 24 Kasım Öğretmenler Gününde olduğu üzere bu yıl da eski öğrencileri kendisini yalnız bırakmadı.

İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Ebubekir Alp, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Fatih Kırbıyık, Esnaf Sanatkarlar Odası Lideri Mehmet Özdemiroğlu ve ilçe esnaflarından Niyazi Atalay’ın ortalarında bulunduğu heyet meskenine giderek elini öptüler.


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir.  Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.