Arkadaşlarını Dershaneye Göndermek İçin Dergi Çıkardılar

Bolu’da Mustafa Çizmecioğlu Anadolu Lisesi öğrencileri yardıma muhtaç arkadaşlarının okul ve dershane masraflarını karşılamak için dergi çıkarttı.

Hediye sipariş alışveriş ankara
22.03.2014
A+
A-

Bolu’da Mustafa Çizmecioğlu Anadolu Lisesi öğrencileri yardıma muhtaç arkadaşlarının okul ve dershane masraflarını karşılamak için dergi çıkarttı. Öğrenciler psikoloji üzerine çıkardıkları derginin tanesini beş liradan satıyor.
    Türkiye bir dizi eğitim sorunları ile uğraşırken yaşanan tartışmaların arasında dershaneler taslağı kabul edildi. Devlet okullarında okuyan kimi öğrenciler eğitim masraflarını karşılamakta güçlük çekiyor. Daha iyi bir okula yerleşmek ve eğitimde fırsat eşitliğini yakalamak isteyen öğrenciler için mevcut sistemde dershaneler önem arz ediyor. Bu çerçevede Bolu’da Mustafa Çizmecioğlu Anadolu Lisesi öğrencileri yardıma muhtaç sınıf arkadaşlarının dershane ve okul masraflarını karşılamak için dergi çıkarttı.
    Okulun 10-11ve 12. sınıf öğrencileri 500 adet basılan ve içeriğini ortaklaşa hazırladıkları “HPNOS” isimli dergiyi Izzet Baysal Caddesi üzerine kurdukları stantta 5 liradan satıyor. Derginin hazırlanış serüveni anlatan Büşra Sezgin, “Okulumuzda bir karar aldık. Psikoloji alanında bildiğimiz konuları bir dergide toplamayı kararlaştırdık.Bur dergiyi yardım için yapıyoruz. Bir arkadaşımızın gerçekten yardıma ihtiyacı var. Güzel konular seçtik ve bir dergide topladık. Inşallah emeğimizin karşılığını alırız. Konularımız sıkıcı değil. Arkadaşımız için ne kadar çaba sarf etsek azdır. Dershaneye gönderip eğitim masraflarını karşılamayı düşünüyoruz.” diyor.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.